Większość kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy, dlatego eksperci firmy Bridgestone oraz Policji opowiedzą o znaczeniu opon, ich ogromnym wpływie na bezpieczeństwo podczas bezpłatnych warsztatów "Kobieta bezpieczna za kierownicą".

Reklama

Wraz Komendami Miejskimi Policji rusza seria warsztatów na temat bezpieczeństwa w aucie, na które Bridgestone zaprasza do 7 Polskich miast - Bydgoszczy, Łodzi, Olsztyna, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Wrocławia.

Podczas spotkań, panie poznają elementy mające szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Dowiedzą się także jak należy postępować w sytuacjach kryzysowych np. podczas kolizji. Funkcjonariusze policji przekażą przydatne wskazówki, jak postępować w takiej sytuacji, z kim się skontaktować, jakie dokumenty wypełnić, by szczęśliwie doprowadzić sprawę do końca.

Ponadto uczestniczki będą mogły przekonać się, jak istotny wpływ na ich bezpieczeństwo mają właściwie dobrane i eksploatowane opony.

Podczas warsztatów eksperci Bridgestone wskażą różnice pomiędzy letnimi i zimowymi oponami, przedstawią ich wpływ na prowadzenie auta i udowodnią jak ważna jest sezonowa wymiana opon. Ponadto poruszony będzie niezwykle istotny temat prawidłowego ciśnienia w oponach – w zależności od liczby pasażerów czy bagażu eksperci Bridgestone pokażą jak zwiększyć komfort jazdy i obniżyć spalanie paliwa.

Badania Bridgestone pokazują, że świadomość kierowców jest bardzo niska, ponad 78 proc. Europejczyków jeździ na oponach nienadających się do użycia. Właśnie dlatego, podczas warsztatów będzie można nauczyć się jak poradzić sobie z awarią ogumienia, co zrobić aby opanować auto podczas poślizgu, przejechać się samochodem w alkogoglach, czy w symulatorze wypadków, na własnej skórze przekonać się jak zachowuje się organizm podczas zderzenia.