Kasia Czajczynska
Reklama

Arkadiusz Kaminski, polsko-kanadyjski projektant przemysłowy, założyciel i dyrektor generalny AK Motor International Corporation, który stał się właścicielem marki Syrena (w lutym 2013 r. firma AK Motor nabyła od FSO wyłączne prawa do produkcji, rozwoju i sprzedaży samochodów marki Syrena) zrobił kolejny krok do wskrzeszenia legendy polskich dróg. Biznesmen zarejestrował nową spółkę motoryzacyjną o nazwie AK Motor Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

To polska spółka będzie głównym podmiotem, tworząc wraz z AK Motor International Corporation grupę kapitałową, posiadającą prawa do rozwoju, produkcji i sprzedaży samochodów pod marką Syrena - podkreśla w rozmowie z portalem dziennik.pl Arkadiusz Kaminski.

AK Motor International Corporation

Jego zdaniem struktura grupy pozwala na wprowadzenie do produkcji nowej Syreny i jednocześnie stanowi gwarancję, że znak Syrena pozostanie w kraju, do którego zawsze należał i należy - do Polski.

Biznesmen przyznaje, że aktualnie spółka poszukuje w Polsce producentów silników i skrzyń biegów, a także silników elektrycznych.

AK Motor International Corporation

Odrodzenie polskiej marki samochodów stwarza możliwości wspólnej pracy Polaków w kraju i za granicą, tak by królowa polskich szos sprzed lat wróciła na nie dzisiaj. W Polsce funkcjonuje obecnie wiele innowacyjnych firm produkujących podzespoły dla sektora motoryzacyjnego. Producentów i projektantów tych podzespołów zapraszamy do kontaktu z AK Motor - mówi projektant i zapewnia, że chce by marka Syrena pozostała polską marką tworzoną przez Polaków i wzbogaconą o doświadczenia Polaków mieszkających za granicą.

AK Motor International Corporation

Pod maską podstawowej wersji będzie pracować silnik benzynowy o pojemności 1,5 l lub mniejszy. Jako rynkowych rywali dla nowej syreny meluzyny w wersjach bogatszych biznesmen widzi fiata 500, mini i volkswagena beetle.

Tańsze odmiany tego auta mają rywalizować z innymi modelami segmentu B, czyli np. skodą fabią czy volkswagenem polo.

Syrena meluzyna L ma być eleganckim i jednocześnie najbardziej ekonomicznym w zakupie modelem naszego nowego auta. Zależy mi, aby była przystępna cenowo. Najtańszy model będzie kosztować około 35 tysięcy złotych - przyznała w rozmowie z dziennik.pl Kaminski.

Na zdjęciach nowa syrena w polskich barwach narodowych - projekt powstał, aby uczcić 25 lat wolnej Polski.