W miejscowości Kamionka na drodze krajowej nr 12 policjanci z drogówki komendy wojewódzkiej w Lublinie jadąc samochodem z wideorejestratorem zauważyli pędzące audi A4. Kierujący wyprzedzał inne samochody, pomimo widocznego znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej.

Reklama

Mundurowi dali znak do zatrzymania. Kierujący zignorował to i wyraźnie przyspieszył - z relacji policji wynika, że jechał z prędkością niemal 200 km/h. Po pewnym czasie w miejscowości skręcił w drogę wojewódzką, po kilku kilometrach skręcił w drogę powiatową, następnie szutrową, by ostatecznie wjechać w pole uprawne. Pościg za piratem drogowym po polu trwał jeszcze kilkanaście minut.

Kierujący audi nie mogąc w żaden sposób zgubić policyjnego pościgu wysiadł z samochodu i pieszo rzucił się do ucieczki. Policjanci dogonili mężczyznę i zatrzymali go.

Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Wierzbica. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy zatrzymany mężczyzna nie był pijany. Powodem jego ucieczki był czynny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Zakaz obowiązywał do 7 grudnia 2013. Teraz 20-latek musi się liczyć z kolejnym zakazem na znaczne dłuższy okres czasu.

Mężczyzna odpowie za złamanie zakazu sądowego, oraz popełnione wykroczenia na drodze.

Reklama