Pierwsze zgłoszenie o kradzieży policjanci ze Słubic otrzymali około rok temu. Jak ustalono, podejrzani działali przede wszystkim na autostradzie A2 - na odcinku od Świebodzina do Świecka (oba w Lubuskiem).

Reklama

Sprawcy najpierw obserwowali auto, potem - np. w czasie, gdy kierowca tankował paliwo - przebijali opony. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca orientował się, że złapał gumę. Zatrzymywał samochód i zabierał się za wymianę uszkodzonego koła.

Shutterstock

Podczas naprawy drzwi samochodu zostawiał otwarte, z czego korzystali przestępcy. Dopiero po naprawie kierowca orientował się, że został okradziony - powiedział rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Najczęściej łupem złodziei padały saszetki, w których oprócz dokumentów znajdowały się pieniądze. Kradzione kwoty nie były małe, gdyż często ofiarami byli kierowcy lawet, którzy, mając w planach kupno auta, zabierali ze sobą większą ilość gotówki.

Reklama

Mężczyźni w wieku 26 i 40 lat zostali zatrzymani pod koniec października. Przedstawiono im łącznie siedem zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży. Obaj przyznali się do winy.

Śledczy nie wykluczają, że niektóre osoby, które były ofiarami złodziei, nie zgłosiły tego policji. Policja prosi je o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KPP Słubice - tel. 95 759 28 50.