Na największej w Polsce i tej części Europy imprezie motoryzacyjnej pojawią się takie perełki jak Polonez 2000 i Fiat 125p Rally oraz wyjątkowe egzemplarze światowej myśli wyścigowej - cztery niepowtarzalne modele Ferrari oraz wyścigowe Porsche 917k, kultowy Fiat 131 Abarth i Audi Quattro A2. Legendarne maszyny poprowadzą legendy sportów motorowych - Andrzej Jaroszewicz oraz David Piper!

Reklama
Media / Arkadiusz Bar

Ten ostatni to 79-letni weteran wielkich wyścigów takich jak sławny klasyk z Le Mans. Szerszej publiczności pokazał się również na dużym ekranie w kultowym filmie "Le Mans" ze Stevem McQueenem, podczas kręcenia którego stracił nogę.

Media / www.photosynteza.com

W czasie Verva Street Racing Piper zasiądzie za kierownicą swoich Ferrari 250LM oraz Ferrari P4. U jego boku pojadą równie wspaniałe dwa modele tej marki - 345GT Daytona Competition i 750 Monza.

Polską odpowiedzią na wyścigowy powrót do przeszłości będzie udział w wydarzeniu Andrzeja Jaroszewicza - syna byłego premiera PRL i jednego z najsłynniejszych polskich kierowców lat 70., który pokieruje unikatowym Fiatem 125p Rally. Na torze w Warszawie pojawi się także Polonez 2000, czyli samochód rajdowy FSO Sport, który do początku lat 90. z powodzeniem startował w rajdach.