Porsche Holding z Salzburga w Austrii przejął kontrolę nad polską spółką Magro International, posiadającą sieć salonów sprzedaży samochodów marki Volkswagen - poinformowała austriacka agencja APA.

Jak pisze APA, do spółki Magro należy dziewięć salonów sprzedaży w Polsce południowej, w okolicach Krakowa i Katowic. Zatrudniająca 350 pracowników firma sprzedaje rocznie około 3000 nowych aut. Kierownictwo spółki objął obywatel Austrii Wolfgang Stummer.

Porsche Holding należy do działającej w branży motoryzacyjnej grupy Volkswagen, właściciela marek Porsche, Audi, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, SEAT i Scania.

W Polsce Grupa Volkswagena ma 31 spółek zależnych, które działają między innymi w zakresie sprzedaży detalicznej samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych.

Od początku roku Porsche Holding kieruje siecią dziesięciu przedsiębiorstw handlowych w Warszawie i Poznaniu, które sprzedają rocznie około 4000 samochodów.

Przypominamy, że prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraziła zgodę na przejęcie przez Porsche Holding kontroli nad spółką Magro International, sprzedającą w Polsce samochody marki Volkswagen.

Porsche Holding zakupi 100 proc. udziałów Magro International od dotychczasowego właściciela spółki Kulczyk Pon Investment. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że nie doprowadzi to do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Pod koniec grudnia 2011 r. Komisja Europejska zezwoliła na przejęcie przez koncern Volkswagen spółek KPI Polska i Skoda Auto Polska, które zajmują się w Polsce importem i dystrybucją aut Volkswagena. KPI Polska była wcześniej kontrolowana przez Jana Kulczyka.