W pierwszym wyścigu Yvan Muller, Alain Menu i Rob Huff wywalczyli szóste w tym roku potrójne zwycięstwo, natomiast drugi wyścig Huff i Menu zakończyli na odpowiednio pierwszym i drugim miejscu, a Yvan przekroczył linię mety jako czwarty w stawce.

Reklama

Chevrolety Cruze zespołu Bamboo Engineering potwierdziły doskonałą formę, jaką zaprezentowały podczas kwalifikacji, kończąc pierwszy wyścig na piątym (Michel Nykjær) i szóstym miejscu (Alex MacDowall). Duńczyk zdobył też kolejne punkty w drugim wyścigu (szóste miejsce).

W pierwszym wyścigu trzy Chevrolety Cruze prowadzone przez Mullera, Menu i Huffa z łatwością utrzymały czołowe miejsca wywalczone w rundzie kwalifikacyjnej.

Media

W drugim wyścigu Chevrolety Cruze wystartowały z ósmej, dziewiątej i dziesiątej pozycji, po czym Huff, Menu i Muller od razu przystąpili do ataku. Na dziesiątym okrążeniu Huff odebrał prowadzenie kierowcy Seata Gabrielowi Tarquiniemu. Trzy okrążenia później Menu również wyprzedził Włocha, przesuwając się na drugie miejsce, natomiast Muller ukończył wyścig dwa miejsca dalej.

Chevrolet powiększył tym samym prowadzenie w klasyfikacji konstruktorów, podczas gdy walka o tytuł najlepszego kierowcy sezonu pozostaje nierozstrzygnięta - trzech kierowców Chevroleta dzieli bowiem zaledwie 27 punktów.

Kolejna runda zmagań WTCC odbędzie się w dniach od 21 do 23 września w miejscowości Sonoma w Kalifornii. Będzie to pierwszy w historii tej serii wyścig rozgrywany w Stanach Zjednoczonych.