To ma być historyczny pojedynek! 15 września podczas Verva Street Racing Mika Häkkinen za kierownicą Mercedesa SLS AMG GT3 zmierzy się z Kubą Giermaziakiem, aktualnie najzdolniejszym młodym polskim kierowcą startującym w Porsche Supercup, który pojedzie Porsche 911 GT3 Cup w barwach Verva Racing Team.

Reklama
Media / www.photosynteza.com

Fin będzie bardzo wymagającym rywalem - przypominamy, że Häkkinen w swojej karierze dwukrotnie (1998 r. i 1999 r.) zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1 w zespole West McLaren Mercedes.

Mercedes

Na torze zobaczymy również przyspieszające w trzy sekundy do 100-tki samochody Ferrari 430 GT3 zespołu Fuchs Star-Moto Racing Team z pięciokrotnym mistrzem Polski Maciejem Stańco na czele. W rywalizację spróbuje włączyć się także Lotus Exige GT3, którego wystawi ekipa Toboss Racing.

Reklama

Nie zabraknie też bolidów z otwartym nadwoziem. Oprócz występu zespołu Red Bull Racing, który przywiezie najszybszy bolid Formuły 1 ubiegłego sezonu, pojawi się również ekipa Motopark Academy w autach Lotusa serii Formuły 3. Uzupełnieniem będzie także pojawienie się na torze samochodów Radical RS3.

Fanów jednośladów z rozgrzeje informacja o występie profesjonalnego zespołu wyścigowego Bogdanka Racing, który startuje w wyścigach World Superbike Championship w klasie Superstock 1000. Listę startową uzupełni także Auto Fus BMW Team, Mariusz oraz Marcin Kondratowicz i Szymon Stankowski.