Porsche, jeden z najbardziej prestiżowy koncernów motoryzacyjnych w świecie, zlecił firmie Transsystem z Woli Dalszej w woj. podkarpackim, zaprojektowanie i wykonanie nowej linii produkcyjnej oraz modernizację obecnie działającej linii w swojej fabryce w Lipsku. Fabryka ma zostać dostosowana do potrzeb produkcji nowego modelu porsche cajun. Łączna wartość podpisanych w ostatnim czasie kontraktów Transsystemu z Porsche Leipzig wynosi ok. 35 mln zł.

Reklama

Dotychczas, w fabryce w Lipsku, uznawanej za jedną z najnowocześniejszych fabryk samochodowych na świecie, były produkowane dwa modele samochodów: SUV porsche cayenne i limuzyna w stylu coupe - porsche panamera. W 2013 roku z tej samej linii zjechać mają pierwsze egzemplarze nowego modelu porsche cajun.

Rozbudowa fabryki, związana z wprowadzeniem na rynek nowego modelu kosztować będzie ok. 500 mln euro. W ramach tej inwestycji powstanie zakład kompleksowej produkcji z własną linią montażową nadwozia i lakiernią. Zadaniem Transsystemu jest dostosowanie obecnie funkcjonującej linii produkcyjnej do potrzeb nowego modelu oraz zaprojektowanie, wykonanie i montaż nowej linii. Prace zostały podzielone na trzy etapy, a ich zakończenie planowane jest na sierpień 2013 roku.

Firma realizowała już kontrakty m.in. dla Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiata i Renault. Zatrudnia 1,1 tys. osób.