Młoda kobieta idzie po linie rozpiętej pomiędzy dwoma rozpędzonymi samochodami ciężarowymi - film dokumentujący ten wyczyn cieszy się ogromną popularnością na YouTube. W ciągu ostatnich kilku dni obejrzało go ponad trzy miliony osób...

Reklama

Kobietą spacerującą po linie jest Amerykanka Faith Dickey. Faith jest posiadaczką rekordu świata w highliningu, dyscyplinie sportu, polegającej na chodzeniu po jak najdłuższej i jak najwyżej zawieszonej linie.

Volvo

- Przywykłam do wysoko zawieszonych lin, długich lin i lin kołyszących się na wietrze. Ale wszystkie one są solidnie umocowane do skalnych ścian. Spacer po linie rozpiętej między dwoma poruszającymi się punktami to coś zupełnie innego - mówi Faith Dickey.

Podobno hollywoodzka ekipa filmowa zaniemówiła z wrażenia, gdy po raz pierwszy usłyszała o tym pomyśle.

- Wtedy myślałem, że wszystkie możliwe numery kaskaderskie już zostały wykonane. Ale faktem jest, że po linie między dwoma poruszającymi się samochodami ciężarowymi nie przeszedł dotąd nikt. Wyglądało to na ogromne wyzwanie, a wyzwania mnie motywują - mówi Peter Pedrero, który zwykle opracowuje numery kaskaderskie w produkcjach, takich jak filmy o Jamesie Bondzie i Harrym Potterze czy Piraci z Karaibów.

http://www.youtube.com/watch?v=1zXwOoeGzys

Reżyserem filmu jest nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Henry Alex Rubin, którego fabularny obraz "Disconnect", z udziałem szwedzkiego aktora Alexandera Skarsgårda, znajduje się obecnie na ekranach kin.

- Najbardziej lubię takie filmy, o których inni mówią, że są niemożliwe do zrealizowania. Gdy słyszę coś takiego, mam podwójną motywację do działania. Tak samo jest z Faith Dickey. Powiedz jej "nie", a ona tym bardziej tego pragnie. I chociaż czuje respekt, swoją odwagą zdumiała mnie i całą ekipę - mówi Henry Alex Rubin.

Film nakręcono na nie oddanym jeszcze do ruchu odcinku autostrady w Chorwacji. Z przeciwka nie nadjeżdżały żadne pojazdy. Trzeba przyznać, że popis wygląda dramatycznie.

Reklama

- Kaskaderstwo nie jest dla ryzykantów. Zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Za każdym razem trzeba być przygotowanym na najgorszy możliwy scenariusz i mieć odpowiedni plan. Skrupulatne przygotowania i planowanie to podstawa - mówi Peter Pedrero.