Tak, tak Kia nie daje wytchnienia swoim konkurentom i wciąż ujawnia informacje o kolejnych nowościach. Po nowym picanto tym razem koreański koncern opublikował pierwsze oficjalne szkice nowej generacji kii rio, którym powalczy z szarą toyotą yaris, nudnym volkswagenem polo i spółką. Pierwsze wrażenie? Kreski układają się w bardzo odważne kształty. Koreańczycy bez wytchnienia pędzą torem rewolucji stylistycznej.

Na pewno wiadomo, że nowy model będzie dłuższy, niższy i szerszy niż obecnie oferowany. Zdaniem twórców na punkcie tego auta dostaną kręćka osoby w wieku 25-49 lat, czyli pan, pani i ta pani też…


Określany jako "sportowy i stylowy" przez Petera Schreyera, szefa ds. projektowania Kia, nowy zawodnik segmentu B odznacza się wyraźnie klinową sylwetką i wznoszącymi się od kół przednich do tyłu przetłoczeniami burt nadwozia, które tworzą wrażenie dynamiki. Wnętrze nowego rio ma złapać za serce jakości typową dla pojazdów większych - z wyższej kategorii cenowej.

"Samochód segmentu B tak atrakcyjny jak nowe rio, z kabiną zorientowaną na kierowcę i szerokim wyborze wyposażenia ma dużą szansę przekonać nabywców do siebie. Nowa kia rio to kolejny "ważny krok naprzód" w rewolucji designu firmy Kia, spodziewamy się więc jeszcze większego zainteresowania niż w przypadku obecnie oferowanego modelu." - mówi Soon-Nam Lee, dyrektor światowego marketingu w Kia Motors Corporation.


Światowa premiera Kia Rio nowej generacji odbędzie się 1 marca 2011 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Nie ma jeszcze decyzji czy i kiedy samochód oferowany będzie na rynku polskim.

Ze sprzedażą ponad 205 tys. pojazdów, obecnie oferowana kia rio była trzecim co do popularności w roku 2010 samochodem Kia Motors Corporation na świecie.