Do karambolu na autostradzie doszło ok. 9.30, na jezdni w kierunku Krakowa. Samochody kolejno wpadały na siebie, nie mogąc zahamować na śliskiej drodze. Nie było poszkodowanych. Autostrada została w tym kierunku zablokowana.

Do porannego wypadku, w którym zginął taksówkarz, doszło na alei Roździeńskiego - jednej z głównych wylotowych arterii Katowic, prowadzącej w kierunku Sosnowca i Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że do wypadku przyczyniły się nadmierna prędkość i brawura kierowcy.

"Według relacji świadków, kierowca peugeota jechał z nadmierną prędkością. W trudnych warunkach atmosferycznych wyprzedzał inne samochody. W rejonie rozwidlenia trasy DK-86, jadąc skrajnym lewym pasem, wykonał nagle manewr skrętu w prawo" - relacjonował Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Taksówkarz stracił wtedy panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Zmarł podczas udzielania pomocy medycznej przez załogę karetki pogotowia.

Rośnie także liczba kolizji. W centrum Katowic, na ulicy Kościuszki, tramwaj uderzył w wyjeżdżający z bocznej ulicy samochód osobowy, który nie zdążył zahamować na śliskiej drodze.

W Rudzie Śląskiej-Chebziu rano wykoleił się tramwaj linii 9; z torów wypadł drugi wagon. Utrudnienia dotknęły trzy linie: nr 9, 11 i 17. Ruch częściowo przywrócono lub zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. Nie było poszkodowanych.

Do stłuczki doszło też w pobliżu dzielnicy Giszowiec, co spowodowało korki na drodze krajowej nr 86 od strony Tychów i Bielska-Białej.

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości i sposobu jazdy do panujących warunków.