Kia wjeżdża w nową erę i szykuje się do elektrycznego uderzenia. Koreański producent ujawnił pierwsze foto nowego prototypu o napędzie akumulatorowym. Wzorem zjawiskowego modelu Stinger e-samochód przyszłości został zaprojektowany w europejskim centrum designu marki Kia we Frankfurcie.

Reklama

– Nie tylko w branży motoryzacyjnej design powinien chwytać za serce i powodować jego szybsze bicie. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby miało być inaczej tylko dlatego, że samochód jest elektryczny – mówi Gregory Guillaume, wiceprezes ds. designu w Kia Motors Europe.

KIA

– Podczas projektowania elektrycznego auta nowej generacji wyobrażaliśmy sobie, jakie będą potrzeby przyszłych klientów dotyczące nie tylko zasięgu, ale również osiągów auta i dynamiki jazdy. Jedno jest pewne – samochody wciąż powinny i mogą wywoływać gęsią skórkę – wyjaśnia projektant.

A jak daleko zajedzie na pełnych akumulatorach? Te informacje Kia trzyma w sejfie. Wiadomo, że nowy samochód elektryczny zadebiutuje oficjalnie w czasie salonu w Genewie już 5 marca 2019 r.