Kia telluride - tak nazywa się zupełnie nowy i duży SUV koreańskiej marki, który zadebiutuje 11 stycznia podczas targów motoryzacyjnych North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit.

Reklama

Producent ujawnił także wygląd wnętrza tego auta. Inżynierowie twierdzą, że pierwszy raz w historii tej marki do stworzenia elementów kabiny wykorzystali elementy stworzone przez drukarkę 3D.

Samochód powstał w centrum projektowym w Kalifornii. Konstruktorzy twierdzą, że auto pod dynamicznie stylizowaną karoserią kryje przestronne wnętrze i cały pakiet zaawansowanych technologii.

KIA
Reklama

Nowa koncepcyjna Kia to także zapowiedź nowego kierunku stylistycznego koreańskiej marki. Podpowiada też jak będą wyglądać SUV-y tego producenta w przyszłości.
Wystawa w Detroit jest cykliczną imprezą organizowaną od 1907 roku. Obecnie należy do najważniejszych na świecie wystaw motoryzacyjnych i jako tradycyjny początek roku w branży, w świecie samochodowym wyznacza trendy.

Na targach NAIAS w 2015 w Motor City swoje najnowsze modele, produkty i technologie pokazało przeszło 200 wystawców. Światło dzienne ujrzało 55 nowych modeli samochodów z czego większość z nich miała swoje światowe premiery. Akredytowało się natomiast ponad 5 tys. dziennikarzy z 30 krajów świata.