Ślisko na niektórych drogach Mazowsza i Podkarpacia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują na terenie województwa mazowieckiego na fragmentach dróg krajowych 57 i 60 oraz w województwie podkarpackim na niektórych odcinkach drogi krajowej 28.

Reklama

Na większości terytorium Polski panuje mgła, mży lub pada deszcz ze śniegiem. Na trasach krajowych pracuje 396 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. Kierowcy powinni zachować ostrożność i dostosować prędkość jazdy do panujących warunków.

Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na południu Polski większe przejaśnienia. Do godzin południowych w niektórych miejscach mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na północy opady śniegu, deszczu ze śniegiem, miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 0 stopni na północnym wschodzie, około 2 stopni w centrum i na Pomorzu, do 4 stopni na południowym zachodzie i do 5 - 8 stopni na południu. W Karpatach wiatr halny.