Piesi przegrali w Sejmie. Nie będą mieli pierwszeństwa. "Nie stać nas na to"

| Aktualizacja:

Posłanka PO Beata Bublewicz jest przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i jedną z autorek zmian, które trafiły do kosza.

wróć do artykułu
  • ~olo
    (2015-10-09 11:14)
    bardzo dobrze,ze gina dziesiatki
    osob, gupota jest smiertelna !!
    i urojenia pierwszenstwa kobiet
    z dzieckiem i w ciazy, wlazenie
    z wozkiem pod samochod, bo mnie
    sie nalezy, jest brutalnie weryfikowane
    przez zycie, dosc roszczen !!!
  • ~wis
    (2015-10-09 12:55)
    Decyzja w/g mnie słuszna.Przyniosło by to katastrofalny wzrost wypadków z prostej przyczyny.Uprzywilejowanie pieszego w tak jednoznaczny sposób zwolniłoby go od obowiązku myślenia i przewidywania. Pchali by się wprost pod koła nadjeżdżających aut - bez uwzględnienia stopnia ryzyka - bo mają prawo.Kierowcy z drugiej strony mają wieloletnie nawyki i reakcja mogłaby być różna. W efekcie dwie strony byłyby przegrane.Dla jednego szpital lub gorzej, dla drugiego więzienie.Lepiej pozostawić to jak jest, bo jest to wersją bezpieczniejszą dla obydwu stron.Raczej wzmacniać świadomość i kierowców i pieszych w zakresie bezpieczeństwa i wzajemnego poszanowania.
  • ~olo
    (2015-10-09 12:29)
    odpowiedzialny czlowiek
    nie rzuca sie z wozkiem
    pod samochod, bo co k ...?
    nie widzi pan ,ze z dzieckiem ide ?
    rzucaja sie k.. gminne, "wazne"
    bo dziecko splodzil ,ojciec jest teraz
    albo matka, taka wazna rola zyciowa
    he,he, nie ? malo wazna, leszcze
    normalni czekaja na chodniku
  • ~olo
    (2015-10-09 10:58)
    brawo,brawo, precz z bublami
    ja juz staje 2 m od kraweznika
    jako pieszy,przed przejsciem,
    zeby 2 rzedy samochodow rwacych
    ze swiatel w godzinie szczytu
    nie zatrzymywaly sie,zeby mnie przepuscic,
    niech przejada, zjada ze skrzyzowania
    a ja sobie potem spokojnie przejde,
    nie lubie robic korkow na jezdni !!
  • ~janek
    (2015-10-09 13:10)
    "Ale jedna taka kładka to 2 mln zł." Bronek tylko jednym swoim bazgrołem zmarnował prawie 100mln zł...
  • ~piesza
    (2015-10-09 13:46)
    Bo w sejmie są takie same buraki jak i na jezdniach jak taki jedzie to wszystko musi uciekać
  • ~Kuba
    (2015-10-09 11:05)
    Durny komentarz Hołowczyca. Można przecież wprowadzić pierwszeństwo dla pieszych nie obejmujące dróg szybkiego ruchu. Jak zwykle to co u innych wprowadza się bez problemu nasi specjaliści z Bożej Łaski widzą jako tak trudne , że aż niemożliwe. Niech te głupki sejmowe pukną się w durne łby i pomyślą, że z powodu braku takich przepisów giną dziesiątki osób. I ich krew obciąża sumienie tych osłów siedzących za nasze pieniądze w ławach sejmowych . To oburzające jak działa ten spęd zwany parlamentem. Ci ludzie mają w głęboko w d... dobro obywateli ...
  • ~podatnik
    (2015-10-09 12:31)
    Czy Pani posłanka o nazwisku Bublewicz ma coś wspólnego z rodziną rajdowców o tym samym nazwisku?
  • ~Lidia
    (2018-12-17 09:28)
    A ja codziennie odprowadzam i odbieram dziecko ze szkoly oddalonej o 5 minut drogi i o 1 ruchliwe skrzyżowanie bez sygnalizacji, bo strach. Już kilka razy o mało co osoby z naszej rodziny nie zostały potrącone, a znam więcej takich o mało co przypadków i w samym tym roku widzialam dwa niestety wypadki. Dwie szkoły, waskie drogi i rajdy kierowców. Bo nie ważne, że dzieci idą do szkoły. Ważne, żeby być minutę szybciej w pracy. Bez zmiany przepisów nic się nie zmieni, bo niektórzy nie używają mózgu. Trzeba ich do tego zmusić. Miasto niewielkie, niekiedy stoi na skrzyżowaniu straż miejska. Pojadą i wszystko wraca do normy...

Może zainteresować Cię też: