Kiedyś Niemcy jeździli tankować do nas, teraz Polacy tankują w Niemczech. Jaka różnica w cenie paliwa?

| Aktualizacja:

Tego jeszcze nie było. Kierowcy z Polski coraz częściej wybierają się do Niemiec, żeby tam zatankować swoje samochody pod korek. Powód? Cena paliwa.

wróć do artykułu
  • ~ajax
    (2019-01-04 13:25)
    Nie dość że tańsze to jeszcze jakościowo lepsze paliwo za Odrą i Nysą Łużycką mają.Przekonałem się nie raz o tym.I samochód żwawszy na niemieckim paliwie i spalanie nieco mniejsze.A nasz PiSi rząd pinokia Mateuszka i naczelnika Jarosława dalej nie obniża cen paliw mimo taniejącej baryłki ropy, bo jak się dało Polakom 500+ i 300+ to trzeba to teraz jakoś odebrać.Widać naczelnik Jarosław zapomniał też już o swoim zielonym kanistrze z którym w 2011 roku tak ochoczo paradował przed kamerami.
  • ~xaver
    (2019-01-04 14:18)
    W Niemczech wiele innych towarów jest tańszych niż w Polsce a zarobki w Polsce są 4 razy mniejsze.Również mieszkania za Odrą są tańsze.Już wielu Polaków zamieszkało tam-szczególnie w strefie przygranicznej .
  • ~Tomko
    (2019-01-04 13:16)
    Polskie stacje doją Polaków na paliwie żeby potem wygenerować cudowne "nieprzerzucenie" nowej opłaty paliwowej 10 gr na klienta. To jest ta dobra zmiana w paliwach. Plan się zes*ra jak ceny ropy odbiją w górę i nie będzie z czego.
  • ~ka-ac
    (2019-01-04 14:42)
    To jest najwyraźniej jakaś zmowa sieci paliwowych w Polsce. Ropa tanieje od dłuższego czasu na świecie, a ceny paliw u nas ani drgną. Tego jeszcze dotychczas nie było i czas aby zajął się tym Urząd Antymonopolowy. Notabene, na stacjach Carrefoura ceny paliw są obecnie niższe o kilkadziesiąt gr na litrze niż gdzie indziej - więc oni chyba nie uczestniczą w tej zmowie. Np LPG spadł tam do 2,05 zł a gdzie indziej jak było ok. 2,50 tak zostało. Zawsze było trochę taniej - ale nie o aż tyle.
  • ~Aa
    (2019-01-04 15:00)
    Ceny ropy na rynkach światowych od kilku lat są b niskie, bo 5 lat temu baryłka kosztowała nawet do 140 USD, teraz kosztuje 50-60 USD, to dlaczego paliwa w Polsce wciaź drożeją? Na jednej baryłce rząd ma ok 80 USD nadwyżki, w związku z czym cena paliwa nie powinna przekraczać 4 zł, w których. I tak ponad 100% to podatki....
  • ~Mario
    (2019-01-04 15:52)
    Kubica - 100 mln Sylwester z Gwiazdami - 2 mln i tak dalej ...
  • ~emeryt MSW PRL
    (2019-01-04 16:20)
    Macie swój kraj Solidarności, kraj cwaniaków z KPN i KOR. Tak weszliście do wolnego świata, tak was transformowali, że przy zarobkach obywatela Niemiec co najmniej pięć razy wyższych, Polak jest zerem w Raju Solidaruchów. Dla Niemca litr paliwa jakby kosztował mniej niż 1 złotóweczka. Ale nie dla was - wyzwolicieli Polaków z rąk komuny za pomoca rąk antykomuny...niby.
  • ~Zepp
    (2019-01-04 12:38)
    Wielki powrót Polnische Wirtschaft
  • ~ziutek
    (2019-01-04 13:11)
    "– Zawiozłem moją córkę na dworzec we Frankfurcie, ona studiuje w Hanowerze. A ponieważ słyszałem o niskich cenach, natychmiast pojechałem tutaj, żeby zatankować – miał powiedzieć jeden z polskich kierowców."................ Nie rozumie, dlaczego Polacy zyja i studiuja u wroga? Nie maja HON.....U???
  • ~z.
    (2019-01-04 20:08)
    Tu nie chodzi nawet o cene, a o jakosc paliwa, ktora po stronie niemieckiejjest duzo lepsza.
  • ~Dexi
    (2019-01-05 07:01)
    Dzięki UE Nakładają znaczne podatki i opłaty na paliwo co zmniejsza znacznie jej konkurencyjność względem innych państw. USA cena 1 litra benzyny to ok. 3 zł. Nie dziwmy się ze Europa spada na niższe pozycje nawet względem krajów Azji niedługo będziemy przed Afryką. Choć tam tez są kraje np Egipt gdzie paliwo jest po 1,3 zł.
  • ~Mik72
    (2019-01-05 12:35)
    Skąd ta cena w Niemczech? Średnia cena diesla na dzień 03.01 w Niemczech to 1.35 EUR, czyli zdrowo ponad 5.80 PLN. Ale oczywiście trzeba zamęt siać i ludziom w głowie mieszać.
  • ~Gospodarka rynkowa
    (2019-01-04 17:18)
    Niemcy nie chcą jeździć diesla i to diesel tani. Polacy chcą to diesel drogi. Proste ekonomia popyt i podaż.
  • ~Norbert
    (2019-01-08 10:05)
    To jakaś farsa. Wczoraj wróciłem z Włoch przez Niemcy i cena za disel to 1.39. Tyle płaciłem. Ktoś tu kłamie.
  • ~bun
    (2019-01-04 22:29)
    Czy w tym państwie jest w ogóle jakaś opozycja??? Kupa kodziarskiego szitu a nie opozycja. W normalnym kraju takie monopolistyczne zagrywki cenowe natychmiast zostałyby ostro napiętnowane. U nas opozycja udaje, że nie widzi? Chyba nie ma w Polsce innego wyjścia niż żółte kamizelki.
  • ~Niewolnik
    (2019-01-06 11:54)
    Czekam na czas jak Niemcy zaczną jeździć do Polski do pracy. Wtedy będzie można powiedzieć, że jest normalnie.
  • ~Wyborca PiS
    (2019-01-04 20:08)
    Niemcy w ruinie.
  • ~gorges
    (2019-01-04 23:51)
    W końcu wstaliśmy z kolan
  • ~krzyhoo1
    (2019-01-06 10:07)
    A Urząd Ochrony Konsumenta to w tym kraju jeszcze istnieje? Kto obroni Kowalskiego przed monopolami państwowymi? Duda z Solidarności czy Duda z pałacu? A może Morawiecki ze swoją polityką zadłużania państwa przy 5% wzroście PKB? A może Kaczyński, który oleju napędowego nie odróżni od oleju słonecznikowego?
  • ~krzyhoo1
    (2019-01-06 10:01)
    Skoro ponad 60% ceny paliw to podatki łupione na Polakach, to wiadomo, o co chodzi. To efekt "cudu gospodarczego" dojnej zmiany i jej power-pointowego "geniusza" gospodarczego. Byle do wyborów, a potem będziemy mieli "zmarnowaną dekadę" v.2.0

Może zainteresować Cię też: