Jak wyliczyli eksperci BM Reflex, obecnie kierowcy płacą średnio 5,58 zł za litr benzyny 95, 5,80 zł za litr benzyny 98, za taką samą ilość oleju napędowego trzeba zapłacić 5,66 zł, a autogazu - 2,74 zł. E-petrol.pl poinformował, że przez ostatni miesiąc benzyna Pb95 potaniała o ponad 25 gr, a diesel p około 10 gr.

Reklama

"Najtaniej benzynę Eurosuper 95 możemy kupić w województwie pomorskim - średnio 5,49 zł/l, a olej napędowy w województwie dolnośląskim - średnio 5,60 zł/l. Najwyższe ceny zarówno benzyny Pb95, jak i oleju napędowego utrzymują się w województwie zachodniopomorskim - odpowiednio 5,64 i 5,69 zł/l" - czytamy w piątkowym komunikacie biura Reflex.

"Dodatkowo należy zaznaczyć, że podwyżki autogazu, które odnotowaliśmy na części stacji w tym tygodniu, są zapowiedzią zmian także na kolejny tydzień. Średnio ceny autogazu mogą wzrosnąć od 3 do 5 groszy na litrze" - napisano w komunikacie.

Analitycy są zgodni, że obserwowane od kilku tygodni na stacjach obniżki cen wyhamowały, a paliwo może dalej tanieć jeśli właściciele stacji zdecydują się na zejście z marży. Zwracają też uwagę, że podrożały paliwa w hurcie.

"Na przestrzeni ostatniego tygodnia ceny hurtowe obydwu paliw tradycyjnych nieco wzrosły. Benzyna 95 podrożała o niecałe 30 zł/m sześc. Tym samym jej cena średnia wynosi obecnie 4288,30 zł/m sześc. Dla diesla zwyżka wyniosła nieco mniej - o około 10 zł/m sześc. Jego cena średnia wynosi w tym momencie niecałe 4435 zł/m sześc. W przypadku takiej zmiany cen nie można jeszcze przesądzać, że odbije się to w cenach na stacjach benzynowych" - czytamy w komunikacie e-petrol.