Statoil będzie się żegnał z Polską. Są chętni na stacje

| Aktualizacja:

Właściciel sieci Statoil potrzebuje pieniędzy na inwestycję w Niemczech. Dlatego planuje wycofanie się z Polski. To jeszcze nieoficjalne informacje. Wśród chętnych na 350 stacji wymienia się Orlen, Lotos i rosyjski Łukoil.

wróć do artykułu
  • ~QueSeraSera
    (2012-09-17 18:46)
    ~Slazak "Jakos wszyscy uciekaja z Polski (glownie do RFN), jak szczury z tonacego okretu."

    Nie wszyscy. Klechy i stare dziady zostają :)
  • ~Pan Łukasz
    (2012-09-17 14:24)
    ~QueSeraSera

    Paliwa są wytwarzane w rafineriach, a chrzczone na stacjach. Jest różnica pomiędzy paliwami z tej samej rafinerii, sprzedawanymi na różnych stacjach.
  • ~ZS
    (2012-09-19 01:29)
    I bardzo dobrze. Kawa na statoil to najgorsze badziewie. Może się teraz polepszy.
  • ~stas
    (2012-09-17 23:35)
    wali mnie to. nie mom auta.
  • ~Ida bardzo dla nas zle czasy!
    (2012-09-17 15:53)
    Warto oglądać film "Czas honoru", i zobaczyć jak historia się powtarza w naszym wypadku jest właśnie lekcja historii tylko nie w szkole a w życiu!, ci co zostaną w Polsce nich już zaczną uczyć się rosyjskiego, bo stary okupant i zaborca juz nauczył się jak teraz ma postępować!
  • ~rodacy trzymajcie sie i nie dajcie
    (2012-09-17 15:47)
    Statoil to porzadna Canadyjska firma i nie chrzcza paliwa!, wielka szkoda ze wychodza z Polski, bo jak widac tylko ruska mafia i jej stacje tu beda a Polacy niedlugo wszyscy beda jezdzic na rowerach bo ich samochody wykoncza takie stacje jak Lukoil ( w mojej okolicy niszcza male Polskie stacje benzynowe i chca je przejac za grosze tak dziala ruska mafia!) . Jak widac jest widoczny powrot do zaborcy ruskiego!
  • ~max
    (2012-09-17 15:41)
    ja nie polecam Lukoil bo maja bardzo marnej jakosci paliwo szkoda ze nie ma u nich kontroli bo chrzcza na potege
  • ~bertsi
    (2012-09-17 14:47)
    "... spółka w 2010 r. wygenerowała o 4 proc. mniejsze zyski niż rok wcześniej. To i tak lepiej niż konkurenci, BP czy Shell. Niektóre sieci generują nawet straty." Statoil ma bardzo mało zdolnych księgowych. Niech zatrudni tych z BP lub Shell.
  • ~mural
    (2012-09-17 15:03)
    pięknie ku..., niedługo zostanie monopolista nielot z paliwem za 8 zeta
  • ~fijfoidjio
    (2012-09-17 14:08)
    może i paliwo jest z jednego kotła ale w takim razie jedne sieci biorą żadkie z góry a inne gęste z dołu i róznica jest odczuwalna w jakości:-]
  • ~Łodziak
    (2012-09-17 12:45)
    Szkoda, bo Statoil ma jedno z lepszych paliw, przynajmniej w mojej okolicy...
  • ~Slazak
    (2012-09-17 14:11)
    Jakos wszyscy uciekaja z Polski (glownie do RFN), jak szczury z tonacego okretu.
  • ~Tad R
    (2012-09-17 14:01)
    Statoil jest drogi, ale szkoda Neste, bo jest tanie.
  • ~Leon
    (2012-09-17 13:56)
    W Polsce najlepsza praca i biznes jest w państwowej administracji. Ta nie tylko nie zbankrutuje, ale ,,dynamicznie się rozwija", o co dba rządząca PO i PSL.

    Gratulujemy Panie Premierze dobrego samopoczucia i życzymy owocnych sukcesów w grze na boisku.
  • ~Chronoxs
    (2012-09-17 13:43)
    No to ja myślę, że Łukoil przejmie tak jak Jeta
  • ~QueSeraSera
    (2012-09-17 13:39)
    ~Łodziak "Szkoda, bo Statoil ma jedno z lepszych paliw, przynajmniej w mojej okolicy..."

    Paliwa są wytwarzane w rafineriach, których w Polsce jest ledwo kilka. Czy dla Statoil, czy dla Orlenu, czy dla BP... i tak w koło, Macieju, - wszystkie paliwa są z jednego kotła.

    Idiotom zaś się wmawia, że paliwo danej sieci to coś szczególnego. Tak im się też wślinia za dziwne pieniądze buty, 'dzieła sztuki', szmaty (płacą za metkę), meble, ba, wodę i płatki owsiane!
    Bez idiotów biznes byłby bardzo ubogi, ale spoko - ich nigdy nie braknie :)
  • ~deszczowiec
    (2012-09-17 13:00)
    W naturalny sposób polskim rynkiem na poważnie są zainteresowani tylko ruscy. Aż do przejęcia 100% wszelkich aktywów. Oczywiście ta ekspansja nie budzi żadnych obaw polskiego (nie)rządu.
    Jeżeli te zachodnie stacje głowią się tym jak zdobyć większy udział w rynku, mam dla nich prostą radę, starą jak świat. Obniżcie ceny, zwiększycie obroty.
  • ~Travis
    (2012-09-17 12:50)
    POmatoły prawda jest takaże zielona wyspa tonie,wasz idol,kanciarz zadłużył kraj i nas Polaków na pokolenia.Za wasz imbecylizm zapłacimy my wszyscy normalnie myślący.Plajta goni plajte,zachodni inwestorzy zwijają żagle.Polacy są biedakami za administracji Platformy Oszustów,Sprzedaż aut drastycznie spadła,dielerzy będą padać jak muchy,a na stacjach ludzie tankują po parę litrówTaka jest ta wspaniała,kwitnąca gospodarka Tusbekistanu.Tusk z pewnościa otrzyma kolejny order z kartofla od Merkel za wielkie sukcesy w administrowanu Polską jak kiedyś Hans Frank.
  • ~Iza
    (2012-10-10 20:27)
    W ciągu dwóch-trzech tygodni będą zwalniać ludzi w centrali Statoil Poland. W listopadzie i grudniu zaś na stacjach...

Może zainteresować Cię też: