Jak podkreślił Karczyński, funkcjonariusze ABW, działając na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, zatrzymali trzy osoby w wieku ok. 40 lat działające w zorganizowanej grupie przestępczej.

Reklama

Prokurator Stanisław Felsztyński z Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie powiedział, że zostały one zatrzymane w ubiegły piątek. Prokuratura nie udziela jednak dodatkowych informacji na ten temat, ponieważ śledztwo jest w toku.

Chodzi o osoby, które w przeszłości miały już konflikt z prawem. Pochodzą z województwa pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, a w okresie od października 2010 r. do sierpnia 2012 r. na terenie województwa wielkopolskiego zajmowały się nielegalnym obrotem paliwami płynnymi. W wyniku przestępczego procederu Skarb Państwa mógł zostać narażony na straty nawet w wysokości 65 mln zł.

Na rachunkach bankowych podmiotów gospodarczych, które mogą być zaangażowane w działalność przestępczą, zabezpieczono środki w wysokości ponad 10,5 mln zł - podała ABW.

Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny. Wobec dwóch z nich zastosowano areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy, a wobec jednego poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa.