Harley-Davidson Motor Company będzie gospodarzem czterodniowej imprezy w Rzymie (13-16 czerwca) - największej europejskiej imprezy w ramach światowych obchodów jubileuszu 110-lecia firmy. Wydarzenia z tej okazji odbywać się będą w wielu miejscach w Rzymie - od pokazów motocykli custom na terenie targów Foro Italico, po wielką paradę z Portu Ostia do centrum Rzymu.

Reklama

Położone przy Porcie Ostia Miasteczko Harley (Harley Village) będzie ośrodkiem rozrywki i muzyki oferującym jazdy demonstracyjne i jazdy z przewodnikiem, pokazy Jumpstart, wystawy H-D Experience, sprzedaż gadżetów itp. atrakcji. Na dwóch położonych na plaży scenach wystąpią dziesiątki artystów, w tym m.in. Adam Ant, Bonnie Tyler i Mike and the Mechanics.

Miłośnicy pojazdów Harley-Davidson, którzy będą woleli przebywać bliżej Rzymu, mogą wziąć udział w imprezach w Miasteczku Foro Italico (Foro Italico Village) na Stadio Olimpico, gdzie odbywać się będą koncerty muzyki na żywo, wystawy światowej sławy budowniczych motocykli custom oraz liczne pokazy tuningowanych motocykli Harley-Davidson.

Festiwal zwieńczy przejazd setek motocyklistów Harley do Watykanu w niedzielę, 16 czerwca, gdzie wezmą oni udział w cotygodniowym błogosławieństwie papieża Franciszka.

Harley-Davidson Motor Company jest producentem tzw. motocykli ciężkich typu custom, cruiser i motocykli turystycznych oraz producentem szerokiej gamy części i akcesoriów a także odzieży motocyklowej i odzieży do użytku codziennego.

Reklama