Trasa S7 na odcinku Płońsk – Czosnów trafi do następnego etapu realizacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o decyzji wojewody mazowieckiego, który zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Reklama

Trasa S7 pomiędzy Załuskami a Modlinem wydłuży się o kolejny, 12-kilometrowy odcinek. Zakończono już etap prac projektowych, a teraz rozpoczną się roboty w terenie. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy dla wykonawcy.

Droga ekspresowa S7 będzie dłuższa o kolejny 12-kilometrowy fragment / GDDKiA / Fot. GDDKiA

Trasa S7 Płońsk – Czosnów dostała zielone światło

Reklama

Decyzja ZRID oznacza, że w tym samym czasie rozpoczną się procedury związane z wypłatą odszkodowań dla właścicieli nieruchomości, które przejęto z myślą u budowie trasy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wojewoda mazowiecki.

Zielone światło od wojewody dotyczy jednego z trzech nowych odcinków S7 na północ od stolicy. W pierwszym etapie powstanie 12 kilometrów drogi o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu. W ciągu tej drogi zaplanowano dwa węzły drogowe:

  • Załuski,
  • Ostrzykowizna.

W ramach projektu uwzględniono budowę dróg równoległych do obsługi przyległego terenu oraz urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Trasa S7 Płońsk – Czosnów nie będzie gotowa w 2025 roku

Za realizację inwestycji odpowiada firma Mostostal Warszawa. Wysokość kontraktu to 636 mln zł. GDDKiA informuje, że planowane zakończenie prac powinno nastąpić latem 2025 roku. Wykonawca złożył już w tej sprawie roszczenia, ponieważ oczekuje wydłużenia czasu na ukończenie oraz dodatkowych środków finansowych.

- Termin może zostać przesunięty w sytuacji, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły prowadzenie robót – poinformowało GDDKiA.

Droga ekspresowa S7 Załuski - Modlin / GDDKiA / Krzysztof Nalewajko
Reklama

Trasa S7 Płońsk – Załuski, budowa ruszy w marcu

Budowa trasy S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem obejmuje już prace na odcinku Modlin-Czosnów. We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęto pierwszy etap inwestycji. Fragment Płońsk – Załuski czeka na postępowanie administracyjne w sprawie uzyskania zezwolenia na rozpoczęcie realizacji inwestycji. Drogowcy oczekują, że wydanie nastąpi w marcu 2023 roku.

Trasa S7 Napierki – Płońsk, 71 km oddane kierowcom

Jeszcze przed świętami udało się zdemontować ograniczenia w ruchu na nowym odcinku drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk. 71-kilometrowy fragment drogi szybkiego ruchu kończy się przy granicy województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Kierowcy mogą korzystać z pełnego przekroju jezdni i przemieszczać się z prędkością 120 km/h.

Trasa S7 Czosnów - Kiełpin - Warszawa, kiedy budowa?

GDDKiA planuje budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin – Warszawa. Właśnie trwa przygotowywanie dokumentów niezbędnych do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę trasy.

Po przyznaniu środków GDDKiA przygotuje postępowanie przetargowe na realizację zadania. Dla zadania Kiełpin - Warszawa zostanie przygotowana dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID.

W 2021 roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska rozpatrzył odwołania od decyzji środowiskowej dla budowy tego odcinka według drugiego wariantu. Dzięki temu będzie możliwe staranie się o pozyskanie finansowania na realizację tej inwestycji. Harmonogram prac zostanie ogłoszony dopiero, gdy uda się potwierdzić pozyskanie środków.

Droga ekspresowa S7 Załuski - Modlin / GDDKiA / Krzysztof Nalewajko