Sławomir Nowak od zeszłego tygodnia jest szefem Ukrawtodoru, czyli państwowej agencji drogowej Ukrainy (red. odpowiednik polskiej GDDKiA).

Reklama

Teraz były minister transportu w rozmowie z dziennik.pl potwierdził przyjęcie obywatelstwa ukraińskiego: To było jednym z wymogów przy objęciu nowego stanowiska. Polskie obywatelstwo zostaje. A języka ukraińskiego będę się uczył.

To nie wstyd przyjąć ukraińskie obywatelstwo. Każdy z nas powinien wspierać Ukrainę. Tylko nacjonaliści z jednej i drugiej strony będą za coś takiego atakowali - powiedział nam Sławomir Nowak.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna komentując przyjęcie przez Nowaka obywatelstwa Ukrainy stwierdził: Nie jest w polityce, jest w biznesie. To jest jego decyzja.

Nowym zwierzchnikiem Sławomira Nowka jest Wołodymyr Omelan, minister infrastruktury Ukrainy, który dziś przedstawił go pracownikom Ukrawtodoru.

Co ciekawe, ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa. Omelan stwierdził, jednak że "rozwiążemy ten problem".

- Nie jestem magikiem. Budowa dobrych dróg wymaga czasu. Ale wierzę, że możemy poradzić sobie z tym zadaniem - stwierdził na twitterze Nowak już jako zwierzchnik Ukrawtodoru.