NIK wykrył zimową aferę w GDDKiA. 70 proc. przetargów było ustawionych

Tym razem nie zima, a nalot Najwyższej Izby Kontroli zaskoczył drogowców. Kontrolerzy NIK ustalili, że olsztyński oddział GDDKiA nie przestrzegał zasad uczciwej konkurencji i ustalał warunki udziału w przetargach na zimowe dyżury utrzymania dróg tak, aby ograniczyć krąg wykonawców.

wróć do artykułu
  • ~Swinton
    (2015-01-02 13:16)
    Taki mamy klimat
  • ~Louis Bunuel - "Viridiana" (część II)
    (2015-01-02 16:39)
    Schabowy u Kopacz. Kancelaria premiera wykorzystana do komercyjnej sesji "Vivy"

    Jeden z wykonawców sesji fotograficznej Ewy Kopacz chwali się na swoim profilu społecznościowym tym, jak zajadał się w kancelarii premiera... schabowym. Sama kancelaria nie chce ujawnić czy pobrała pieniądze i jakiej wysokości była opłata za wynajęcie instytucji publicznej do reklamy odzieży, prezentowanej w magazynie przez "modelkę", a przy okazji premier Ewę Kopacz.

    Ile kosztowało wynajęcie budynku Kancelarii Premiera do celów komercyjnej sesji fotograficznej? W końcu mowa o ważnej instytucji administracji publicznej, nie studio fotograficznym. "Gazeta Polska Codzienna" zwróciła się tydzień temu z tym pytaniem do przedstawicieli Ewy Kopacz, jednak jej urzędnicy do nie chcą odpowiedzieć na to pytanie.

    Dziś okazuje się, że kancelaria służyła również do jedzenia kotletów. I to nie byle jaka sala KPRM-u. "Schabowy u Pani Premier:)" tak podpisano zdjęcie, na którym widać ludzi, którzy pracowali przy sesji Vivy. Tak się składa, że do posiłku wykorzystano jedno z pomieszczeń kancelarii premiera używanych do ważnych rządowych narad.

    To w tym samym pomieszczeniu w grudniu 2013 r. odbyło się posiedzenie tuzów "polskiej polityki" dotyczące protestów na ukraińskim majdanie. Uczestniczyli w nich oprócz premiera m. in. ówcześni szefowie MSW i MSZ, Bartłomiej Sie-nk-iewicz i Radosław Sik-ors-ki:

    Ponieważ Kopacz nie ma prawa zabierania głosu na temat Ukrainy, więc w tych samych dekoracjach zagrała w nowym filmie mistrza tylko rolę niemej modelki!

    Polecam ten film funkcjonariuszom NIK-u!
  • ~Qwerty
    (2015-01-02 14:43)
    Czy kiedyś przeczytam tu, o wyrokach, jakie zapadną(?)Czy też wciąż karmić nas się będzie informacjami o działalności policji ?
  • ~Strzążenie Baranów w POlandii
    (2015-01-02 14:58)
    Przecież wszyscy Polacy (oprócz rządu i otumanionych rodaków ) wiedzą, że budowa autostrad była wymarzoną szansą dla pociotków rządowych aby ustawić siebie i swoje rodziny na wiele pokoleń. Zdziwieni???
  • ~REDAKTOR
    (2015-01-02 14:57)
    WSZYSTKICH Z GDDKiA WSADZIĆ ZA KRATY I MAJĄ WYGADAĆ, GDZIE SIĘ PODZIAŁY MILIARDY ZŁOTYCH ???!!!
  • ~Hania -kobieta sukcesu
    (2015-01-02 14:59)
    Największe afery i korupcje w III RP, wystepują w strukturze GDDKiA i obejmują kwoty wielomiliardowe !! Znikają więc wielkie pieniądze polskiego społeczeństwa, a autostrady i drogi nie powstają !!!
    -A jezęli już oddane zostanie kilka kilometrów dróg z wielką pompą otwieranych przez władze, to jednocześnie bankrutują firmy podwykonawcze, bo nie dostają zapłaty !!! O tym wszyscy dobrze wiedzą, czyli rząd PO-PSL, jak też wymiar sprawiedliwości i co ??!! I nic !!!

    -Tylko NIK pisze do rządu petycje, które znikają w szufladach rządowych prominentów !!! Dlaczego ??!! Bo bronią swoich kolesi uwikłanych w tych aferach i korupcji !!!
  • ~Tessa
    (2015-01-02 15:15)
    Wszystkie przetargi są ustawiane od lat !!!
  • ~KIN
    (2015-01-03 05:41)
    i co z tego wynika a no nic a przecież złodzieje z po dawno powinni kopać węgiel na Syberii
  • ~Zaski
    (2015-01-02 15:17)
    do ciekawski
    milo to ci bedzie gdy bedziesz mial lat 64 i bedziesz jeszcze musial pracowac. Sadzac po rozumku pracowac przy lopacie oczywiscie.
  • ~lorenzo
    (2015-01-02 15:27)
    cZY TO COS NOWEGO, KOLEZ,KA DBA O KOLEZKE.DZIEKUJEMY CI PO-PSL ZA TEN STAN RZECZY,.
  • ~gość
    (2015-01-02 15:27)
    Też mi nowina ! Grunt że mamy pełowski przebój - Polacy nic się nie stało - ! I pod dywan !
  • ~Lynda
    (2015-01-02 15:27)
    Czyżby ktoś kazał rozwalić w końcu tę kupę kamieni?
  • ~PODATNIK RP
    (2015-01-02 15:34)
    GDZIE PIH, GDZIE ABW ? ZA CO IM PŁACIMY ?
  • ~Roderyk.
    (2015-01-02 16:15)
    A ja czekam kiedy przyjdzie pan Zdzicho i ... towarzycho.
  • ~Dama Pik
    (2015-01-02 17:08)
    re Zaski2015-01-02 15:17

    do ciekawski
    milo to ci bedzie gdy bedziesz mial lat 64 i
    ---
    a gdzie ty masz tego "ciekawskiego " co mu miło?
  • ~observ
    (2015-01-02 16:43)
    a fadroma po przejściach modelką roku !
  • ~zygmunt
    (2015-01-03 11:29)
    nik stwierdza nieprawidlowosci wice dyr twierdzi inaczej dobre niech dobrze go przetrzepia rodzina jest
  • ~Wszystko jasne
    (2015-01-02 14:41)
    ROZSTRZELAĆ WSZYSTKICH ŁAPÓWKARZY ---NIC SIĘ NIE STANIE!!
  • ~qaduq
    (2015-01-02 22:06)
    Nie ma co ukrywać, że łatwo wykrywać. Łatwo też ustawiać przetargi. Znakomicie transparentna, ulubione słowo wytrych znanej specjalistki od sledzia za 3 z groszami, procedura przetargów, gdzie od początku znana jest kwota, jaką przeznacza urząd, wartość i wykonawcy wręcz zmusza do próby szukania szczęścia. Minęło wprawdzie sto lat od upadku carskiej Rosji, ale tam w podobny sposób carat prowadził przetargi. Tyle, że praktyczni ludzie wiedzieli, że wygrywa ten na stole, kto przebił pod stołem. No, ale w naszym europejskim kraju nikomu nawet na myśł takie barbarzyńskie metody nie przyjdą do głowy.
    Rozliczanie tajnego agenta z wypitej z konfidentem kawy, jak podano dziś w jednej audycji, nasuwa tylko zdziwienie, że za kawę ktoś robi za informatora. Ale już za miliardy włożone w system informacji elektronicznej i BIP, nikt nie odpowiada i nie będzie ponosił odpowiedzialności. Uczciwe społeczeństwo uznało widocznie, że dzisiejszą katorgą dla prawdziwego europejskiego polskiego ministra jest unijna brukselka. A my po Nowym Roku mamy epatować się jakimiś 70% ? Najpiękniejsze w tym wszystkim, jest ustawianie przez jasnowidzów warunków do spełnienia zimą. Toż to prawdziwi wizjonerzy. I za to ich karać?
  • ~siękiewicz
    (2015-01-03 17:40)
    H.. DUPA KAMIENI KUPA PAŃSTWO POLSKIE ISTNIEJE TYLKO TEORETYCZNIE