Do tej pory kierowcy musieli zjeżdżać z autostrady A4 w Tarnowie i Dębicy na starą krajową czwórkę. Trasa miała być gotowa przed Euro 2012.

Reklama
Media

Przydarzyły nam się, nie tylko na tym kontrakcie, ale też kilku innych, przypadki zejścia z budowy wykonawców. Przyczyny nie były od nas zależne. Na szczęście przez ostatnie 18 miesięcy udało się zrealizować wszystkie potrzebne prace na odcinku Tarnów- Dębica i kierowcy mogą nią bezpiecznie pojechać - mówiła szefowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ewa Tomala-Borucka.

Między innymi na estakadzie nad rzeką Wisłoka, gdzie cały czas trwają prace wykończeniowe - dodaje Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.

Budowa odcinka 35 kilometrów autostrady kosztowała miliard złotych. Budowa odcinka 35 kilometrów autostrady kosztowała miliard złotych. Kierowcy od granicy niemieckiej do ukraińskiej A4 płynnie będą mogli przejechać dopiero w 2016 roku. Wciąż niegotowy jest odcinek trasy miedzy Rzeszowem a Jarosławiem. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce, aby pod koniec przyszłego roku była możliwość przejechania odcinkiem między Rzeszowem a Jarosławiem jedną nitką drogi.