Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji ostrzega przed utrudnieniami, których wieczorem i w nocy należy się spodziewać na głównych trasach w kraju i wyjazdach z miast, a jutro - wokół cmentarzy.

Reklama

Policjant jest przekonany, że mimo ciężkiej pracy policjantów nie da się uniknąć korków wokół cmentarzy i nie będzie możliwości zaparkowania w pobliżu wejścia. Służby radzą zaparkować kilka ulic dalej i przespacerować się - lub przyjechać komunikacją miejską.

Podczas długiej trasy warto robić sobie co kilka godzin postoje, a jeśli podróżujemy nocą - zadbać między innymi o reflektory. Brudne mogą pochłaniać nawet 40 procent światła, powodując duże niebezpieczeństwo podczas podróży. Warto na to zwrócić uwagę szczególnie podczas podróży nieoświetlonymi drogami lokalnymi, gdzie mogą poruszać się piesi.

Marek Konkolewski radzi, aby podczas jazdy nocą po kilkudziesięciu kilometrach jazdy zatrzymać się chociaż na chwilę i rozprostować nogi.

Podczas kontroli na głównych trasach w kraju policjanci sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają prędkości, czy są trzeźwi, czy wszyscy w samochodzie mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach.

CZYTAJ TAKŻE: Oto nowe i obowiązkowe wyposażenie samochodów od 1 listopada. ESP w każdym aucie>>>