Tunel Wisłostrady będzie zamknięty co najmniej kilka tygodni, a może nawet miesięcy. Taki sam poślizg złapie budowa metra - donosi portal tvnwarszawa.pl. Efekt? Gigantyczne kłopoty komunikacyjne warszawiaków.

Reklama

- Potrzebujemy więcej czasu, by ustalić, ile ziemi wypłukało i skąd. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, ile zajmie przywrócenie przejezdności Wisłostrady - tłumaczy Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum AGP, wykonawcy centralnego odcinka II linii metra.

- Sytuacja jest poważna - ocenia wiceprezydent Jacek Wojciechowicz w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

- Państwowy Instytut Geologiczny nie uczestniczył w projektowaniu II linii metra, ale możliwości są dwie. To był błąd wykonawcy albo projektanta - ocenił w TVN24 Mirosław Rutkowski, rzecznik Państwowego Instytutu Geologicznego. - Przed takimi inwestycjami robi się dokumentację. Jeśli jest dobrze wykonana, na 90 proc. nic takiego nie powinno się wydarzyć - powiedział Rutkowski.

Dodatkowo - jak donosi RMF FM - drogowcy nie mają pewności, co do analiz budowniczych metra, że Most Świętokrzyski jest w stu procentach bezpieczny. Dlatego jeśli zostanie otwarty, to nie dla ciężarówek i z ograniczeniem prędkości do 20 kilometrów na godzinę.

Reklama

Przypominamy, że w nocy z poniedziałku na wtorek na teren budowy II linii warszawskiego metra podczas łączenia wschodniej i zachodniej części stacji Powiśle wtargnęła woda, która zalała maszyny. Ludzi ewakuowano. Zatrzymano budowę, trzeba też było zamknąć ruch na Wisłostradzie. To spowodowało gigantyczne korki.

Reklama

Stacja Powiśle składa się z czterech kondygnacji i, obok stacji Nowy Świat, należy do najgłębszych konstrukcji II linii warszawskiego metra. Jest to wymóg techniczny związany z przebiegiem linii metra po Wisłą.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy linii 185 zostały skierowane na trasę objazdową - ulicą Dobrą. Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Przystanki Pomnik Syreny, Sokola oraz Wybrzeże Szczecińskie zostały zawieszone.

Autobusy linii 102, 162, N13, N14, N63 oraz N64 kursują objazdem przez Most Poniatowskiego.