Reklama

W ciągu najbliższych trzech miesięcy polska sieć drogowa wzbogaci się o 271 kilometrów nowych dróg szybkiego ruchu, w tym o 101 kilometrów nowych autostrad - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

"Plan na najbliższy kwartał to oddanie 80 kilometrów autostrady A1 na północ od Łodzi, 21 kilometrów autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu A2 oraz 170 km dróg ekspresowych" - poinformowała GDDKiA.

Wśród dróg ekspresowych, z których już niedługo będą mogli skorzystać kierowcy drogowcy wymieniają: S7 Kalsk - Miłomłyn, S8 Rawa Mazowiecka - granica woj. łódzkiego, S8 obwodnice Zambrowa i Wiśniewa, S8 Wrocław - Oleśnica, S8 Piotrków Tryb. - Rawa Mazowiecka, S11 Zachodnia Obwodnica Poznania Złotkowo-Rokietnica i S19 Stobierna - Rzeszów.

Drogowa dyrekcja wyliczyła, że od początku roku do końca października br. udostępni kierowcom łącznie ok. 460 km szybkich tras. "Tylko w pierwszym półroczu 2012 r. sieć dróg krajowych zwiększyła się o blisko 190 kilometrów tras szybkiego ruchu: 120 km autostrad i ponad 68 km dróg ekspresowych" - poinformowała GDDKiA.

Jest to np. odcinek autostrady A2 z Łodzi do Warszawy, A1 od Zabrza do Pyrzowic, część Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11, droga ekspresowa S5 Poznań - Gniezno, zwana wschodnią obwodnicą Poznania, droga ekspresowa S1 Pyrzowice-Lotnisko, czy droga ekspresową S7 Gdańsk - Koszwały.

Od listopada 2007 do końca lipca br. oddano do ruchu 531,6 km autostrad i 558,4 km dróg ekspresowych.