Inne
Reklama

W grze Forza Motorsport 3 najważniejszym bohaterem gry jest supersamochód Audi R8, jeden z najbardziej emocjonujących pojazdów koncernu z Ingolstadt. W wirtualnym świecie auto występuje w swojej najmocniejszej wersji z silnikiem V10 o mocy 525 KM. W świecie rzeczywistym R8 potrafi rozpędzić się z sekwencyjną skrzynią Rtronic w 8,1 s do 200 km/h, aby już po chwili osiągnąć prędkość maksymalną 316 km/h.p

Premierę gry FM3 w Polsce zaplanowano na koniec października i również w tym okresie rozpocznie się sprzedaż specjalnej, limitowanej wersji innego modelu z czterema pierścieniami - Audi TT Forza Motorsport 3 Edition.

Coupe, podobnie jak i wersję roadster przygotowano z okazji współpracy Microsoft i Audi przy grze Forza Motorsport 3. Auta będzie można odróżnić od samochodów seryjnych po zewnętrznych oznaczeniach umieszczonych po obu stronach pojazdu przed tylnymi kołami. Na pokrywie bagażnika również jest logo tej edycji. Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup Audi TT w limitowanej wersji znajdą poza tym w bagażniku konsolę do gier Xbox 360 Elite wyposażoną w 120 GB dysk twardy wraz z grą Forza Motorsport 3.

Każdy z 20 egzemplarzy Audi TT Forza Motorsport Edition może być wyposażony w jeden z 3 silników benzynowych lub oszczędną jednostkę wysokoprężną o pojemności 2.0 litrów i mocy 170 KM.

Dalsza indywidualizacja tego modelu możliwa jest w ramach długiej listy wyposażenia dodatkowego Audi Exclusive. Pierwsze samochody będą dostępne w salonach sprzedaży na przełomie października i listopada.