Lancerem Evolution IX zameldowali się na starcie broniący mistrzowskiego tytułu Brian Bouffier i Xavier Panseri, którzy pierwszy dzień rywalizacji zakończyli na trzeciej pozycji, ustępując zawodnikom w samochodach klasy S2000.

Drugi dzień rajdu przyniósł zdecydowaną szarżę Francuzów. Dwa wygrane, z sześciu rozegranych OS-ów, oraz trzy drugie miejsca pozwoliły im na awans o jedną pozycję i zakończenie Rajdu Orlen tuż za zwycięzcami tej imprezy - Leszkiem Kuzajem i Craigiem Parry.

Reklama

Podium uzupełnili Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim. Druga pozycja na mecie pozwoliła załodze Lancera Evolution na utrzymanie pozycji liderów klasyfikacji sezonu, a do rozstrzygnięcia tej rywalizacji pozostał już tylko jeden rajd w kalendarzu.

Tuż za podium szutrowej imprezy uplasowali się Michał i Grzegorz Bębenkowie, którzy mimo przygód pierwszego dnia, swojego Lancera Evolution doprowadzili do mety na czwartej pozycji. Radosław Typa z Ryszardem Ciupką - zastępującym na fotelu pilota Macieja Wisławskiego, który wybrał w tym samym czasie start w czempionacie USA - zasiadający w Mitsubishi Lancerze Evolution X, zajęli siódme miejsce. Tuż za nimi metę osiągnęli jadący Lancerem Evolution IX Kamil Butruk i Maciej Butruk.

W klasie Open triumfowali Tomasz Trembicki z Michałem Bojarem. Załoga Lancera Evolution została też sklasyfikowana na 10 miejscu w "generalce". Trzecie miejsce w tej kategorii zajęli Marcin Abramowicz i Tomasz Markiewicz, podróżujący Lancerem w barwach Gulfa.

Ostatnią rundą sezonu będzie Rajd Dolnośląski, który odbędzie się między 8 a 10 października 2009 r.