Inne
Reklama
Inne
Inne

Do rzeczy - nowa skoda superb kombi zmieści w bagażniku 633 l najróżniejszych pakunków (pojemność do wysokości tylnych foteli). To o 68 litrów więcej niż superb w kształcie limuzyny. Pojemność czeskiego kombiaka potraja się do 1865 litrów po złożeniu tylnych siedzeń.

Czeska nowość powstała na tych samych podzespołach, co już znana limuzyna. Jej wymiary to 4838 mm długości, 1817 mm szerokości i 1510 mm wysokości.

>>>Nowa, mordercza komora do testów aut

Gadżety? Po raz pierwszy skoda będzie opcjonalnie wyposażona w elektroniczne sterowanie klapą bagażnika. Kiedy kufer jest otwarty, roleta we wnętrzu automatycznie przesuwa się do środka, by ułatwić załadowywanie bagażu. Fajnym rozwiązaniem będzie podłoga wysuwana nad tylny zderzak.

Także po raz pierwszy skoda będzie dostępna z systemem kessy, umożliwiającym uruchamianie, zamykanie i otwieranie samochodu bez użycia tradycyjnego kluczyka. Zamiast niego, otwieranie lub zamykanie drzwi auta nastąpi automatycznie po dotknięciu klamki (super kombi wyczuje właściciela). Zaś silnik "odpali" po wciśnięciu przycisku po prawej stronie kolumny kierownicy.

>>>Tania jazda - skoda octavia z fabrycznym LPG

Inne

Mocy dla superba kombi dostarczą silniki znane z limuzyny. W tabelce są trzy jednostki benzynowe (1,4 TSI/125, 1,8 TSI/160 KM i 3,6 FSI V6/260 KM) i dwa turbodiesle (2.0 TDI/140 KM i 2.0 TDI/170 KM). Wersje z napędem na cztery koła będą wyposażone w najnowszej generacji sprzęgło Haldex.

>>>Nowe kombi Skody - zobacz pierwsze zdjęcia

Aktualna generacja superba w kształcie limuzyny po blisko roku od momentu wprowadzenia jej na rynek, skusiła ponad 42 tysiące kierowców. Sprzedaż kombi ma ruszyć na początku 2010 roku.

.