Na zdjęciach widać zapowiedź prototypu, jakim Szwedzi pochwalą się na targach motoryzacyjnych w Detroit w styczniu 2009 r. Auto to przedsmak następnej generacji nowego volvo S60 - konkurenta dla BMW serii 5 i mercedesa klasy E. Samochód w wersji produkcyjnej pojawi się w 2010 roku.

>>>Największy przebieg na świecie!

Przy projekcie następnej generacji S60 Szwedzi odeszli od formy klasycznej limuzyny. Sylwetka bardziej przypomina coupe. "Wygląd prototypu obiecuje radość jazdy. Mogę zapewnić, że nowe S60 da kierowcom sportowe emocje jak żadne Volvo przedtem.” - zachwala Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Volvo Cars. Inspiracją do narysowania takiej karoserii była… szwedzka linia brzegowa.

>>>Seksowna modelka kręci z fordem...

Wnętrze? Przezroczysty panel środkowy w całości odlały ręce specjalistów z huty Orrefors. Od 110 lat formy do kryształów są tam ręcznie dłutowane w deskach z drewna olchowego. Po wypełnieniu formy szkło jest ostrożnie polerowane, aż uzyska swój ostateczny, nieskazitelny blask. W identyczny sposób powstały poszczególne elementy do kabiny koncepcyjnego Volvo.