Front przypomina przytępiony klin z wyszczerzonym uśmiechem bohatera animek. Dach - całkowicie szklany. Pionowo ścięty tył zamyka wielka klapa bagażnika. Dwie pary przesuwanych elektrycznie drzwi otwierają dostęp do siedmioosobowej kabiny. Całość odlotowa, ale może się podobać.

Spodobają się też wynalazki, jakimi naszpikowano forum. Ciekawym rozwiązaniem jest kolejna generacja systemu Around View Monitor, który pomoże w opanowaniu połaci karoserii. Zestaw kamer pokaże kierowcy, co się dzieje z przodu, z tyłu, z lewej i prawej strony. Nie ma szans na zadrapanie (na filmie rozwiązanie stosowane w infiniti EX35).

Nowość w układzie AVM to wewnętrzna sieć kamer, która dopilnuje dzieciarni szalejącej za plecami rodziców. Zawsze dla poskromienia temperamentu jednym guzikiem pt. "Time Out" można wyłączyć wszystko, co gra i przez głośniki zaprowadzić porządek.

Jeśli jednak to nie pomoże, trzeba ratować się… popcornem i to prosto z pokładowej mikrofalówki. Podobno pachnąca kukurydza znakomicie odbiera mowę... Poza tym wnętrze to jeden salon multimedialny z obrotowymi fotelami - nawigacja wykorzystująca iPoda, DVD, gry i technologia Bluetooth.

Forum zadebiutuje na styczniowym salonie samochodowym w Detroit. Nissan spodziewa się, że prototyp widziany na żywo odbierze mowę także dorosłym.