Nowy kompakt z Japonii nazwie etherea ma na celowniku audi A3 a nawet nowego lexusa CT 200h i inne luksusowe auta kompaktowe. Prototyp Infiniti zapowiada światu jak mogą w przyszłości wyglądać modele wejściowe tego producenta...

Zdjęcia przedstawiają profil znacząco różny od wszystkich modeli dostępnych aktualnie wśród kompaktów klasy premium.

"Etherea jest zapowiedzią nowego typu luksusu dla młodszych nabywców" - powiedział Toru Saito, wiceprezes Infiniti Global. "Ale nie należy jej traktować wyłącznie jako mniejszej wersji typowo konserwatywnego i tradycyjnego samochodu luksusowego."


Stworzona przez zespół, któremu przewodził Shiro Nakamura, starszy wiceprezes Infiniti ds. stylistyki, etherea łączy w sobie elementy coupé, sedana, hatchbacka, a nawet crossovera zawarte w jednej, bardzo posągowej, prawie monolitycznej formie.

Zdaniem projektantów przy długości 4,4 m etherea jest modelem bardzo kompaktowym, ale którego wnętrze jest równocześnie przestronne i praktyczne.

Kilka elementów stylistycznych z pewnością znajdziemy w modelach, które wejdą do produkcji w przyszłości. Wiadomo, że jednym z nich będzie bardzo charakterystyczny słupek C w kształcie półksiężyca, który marka po raz pierwszy zaprezentowała w koncepcie essence.