Nowy kompakt z Japonii nazwie etherea ma na celowniku audi A3 a nawet nowego lexusa CT 200h i inne luksusowe auta kompaktowe. Prototyp Infiniti zapowiada światu jak mogą w przyszłości wyglądać modele wejściowe tego producenta...

Reklama

Zdjęcia przedstawiają profil znacząco różny od wszystkich modeli dostępnych aktualnie wśród kompaktów klasy premium.

Inne

"Etherea jest zapowiedzią nowego typu luksusu dla młodszych nabywców" - powiedział Toru Saito, wiceprezes Infiniti Global. "Ale nie należy jej traktować wyłącznie jako mniejszej wersji typowo konserwatywnego i tradycyjnego samochodu luksusowego."

InneStworzona przez zespół, któremu przewodził Shiro Nakamura, starszy wiceprezes Infiniti ds. stylistyki, etherea łączy w sobie elementy coupé, sedana, hatchbacka, a nawet crossovera zawarte w jednej, bardzo posągowej, prawie monolitycznej formie.

Inne

Zdaniem projektantów przy długości 4,4 m etherea jest modelem bardzo kompaktowym, ale którego wnętrze jest równocześnie przestronne i praktyczne.

Kilka elementów stylistycznych z pewnością znajdziemy w modelach, które wejdą do produkcji w przyszłości. Wiadomo, że jednym z nich będzie bardzo charakterystyczny słupek C w kształcie półksiężyca, który marka po raz pierwszy zaprezentowała w koncepcie essence.

Inne