Na przełomie listopada i grudnia podczas 42. Targów Samochodowych Tokio 2011 zostanie premierowo zaprezentowany koncepcyjny model mazda takeri.

Reklama

Pierwsze zdjęcia tego auta, najpewniej zapowiada wygląd nowej generacji mazdy 6...

Inne

Japońscy projektanci mówią, że koncepcyjny model takeri wykorzystuje nowy język designu Mazdy, KODO - Dusza Ruchu - i pokazuje nową linię stylizacji sedanów tej marki.

Inne

Pod karoserią kryją się rozwiązania należące do technologii skyactiv, w tym zastosowany po raz pierwszy w Mazdzie układ hamulcowy z odzyskiem energii.Przetwarza on energię kinetyczną na elektryczną podczas hamowania i przechowuje ją w kondensatorach do późniejszego wykorzystania w urządzeniach elektrycznych pojazdu.

Inne

Takie rozwiązanie ma przyczynić się do obniżenia obciążenia silnika i zużycia paliwa. Pod maską zamontowano nowy silnik diesla skyactiv-D, systemem mazda i-stop.

Inne

Zdaniem konstruktorów połączenie wyżej wymienionych rozwiązań z nowymi lekkimi, aerodynamicznymi elementami i konstrukcją podwozia - umożliwia takeri osiągnięcie bardzo niskiego zużycia paliwa przy dobrych osiągach i wysokim poziomie komfortu.

Inne