Redakcja magazynu "Auto Świat Poradnik" przeprowadziła test trzech systemów GPS pobierających dane drogowe w czasie rzeczywistym. Podczas jazd testowych AutoMapa i technologia LiveDrive! pokonały rozwiązania TomTom HD i Navigon Traffic Live uzyskując najlepszy czas przejazdu przez zakorkowaną Warszawę. Przejazd przez stolicę, w godzinach szczytu, zajął AutoMapie zaledwie 31 minut podczas, gdy konkurenci zrobili to odpowiednio w 54 i 62 minuty.

"Polski program nokautuje rywali i prowadzi jak doświadczony taksówkarz perfekcyjnie znający miasto." - czytamy w podsumowaniu testu.

AutoMapa zdobyła maksymalną ocenę - 5.

Jak to działa? Technologia LiveDrive! będąca elementem systemu AutoMapa Traffic umożliwia dostęp do najnowszej sytuacji drogowej aktualizowanej co 2 minuty. Dzięki niej, użytkownicy AutoMapy mogą omijać nie tylko regularne korki tworzące się codziennie w tym samym miejscu i o tej samej porze, ale również korki nietypowe powodowane przez wypadki, roboty drogowe i tym podobne utrudnienia.

Zdaniem swoich twórców technologia LiveDrive! jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem traffic dostępnym na rynku nawigacji.