"Praca operacyjna policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową przy współpracy z policją niemiecką, koordynowaną przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji, doprowadziła do zatrzymania osób zajmujących się kradzieżami samochodów na skalę międzynarodową" - powiedział rzecznik stołecznej policji podinsp. Maciej Karczyński.

Reklama

Jak dodał zatrzymani zostali zawodowi złodzieje samochodów, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej tzw. wołomińskiej - 32-letni Marcin G., ps. "Gocław", 30-letni Marcin Z. ps. "Diabeł" i 30-letni Mariusza P, ps. "Maniek". Wszyscy byli w przeszłości wielokrotnie zatrzymywani i karani za kradzieże samochodów. Policjanci odzyskali także trzy samochody: mazdę 3 skradzioną w Niemczech oraz mazdę 6 i hondę accord skradzione w Polsce.

Jak podała KSP na autostradzie A2 między Koninem a Poznaniem wylądował śmigłowiec z policjantami na pokładzie blokując drogę przejazdu mężczyznom prowadzącym z Niemiec do Polski kradzione pojazdy. W tym samym momencie inni funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach odcięli im drogę odwrotu.

"Cała akcja trwała zaledwie kilka minut. Kompletnie zaskoczeni obrotem sprawy mężczyźni poddali się nie stawiając oporu interweniującym policjantom. W odzyskanych pojazdach policjanci znaleźli i zabezpieczyli moduły komputerowe, tzw. łamaki oraz inne przyrządy służące zatrzymanym mężczyzną do kradzieży samochodów" - powiedział Karczyński.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im do 10 lat więzienia. Decyzją sądu wszyscy zostali aresztowani na trzy miesiące.