Większość samochodów naprawianych na drodze? Holowanie do miejsca zamieszkania kierowcy bez limitu kilometrów? Pomoc mechaników 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku? Do niedawna z usług assistance na takim poziomie mogli w Polsce korzystać tylko kierowcy samochodów na gwarancji...

Reklama

Jednak pojawiła się propozycja dla zwykłych kierowców w dodatku aut używanych… Firma Starter z Poznania, której partnerem jest niemiecki automobilklub ADAC, wprowadza na Wisłę nową usługę serwisową…

Inne

Firma oferuje polskim użytkownikom czterech kółek dwa pakiety... Pierwszy Starter Assistance Classic działa na terenie Polski a "mając go przy sobie" kierowca może liczyć na bezpłatną pomoc tyle razy w ciągu roku, ile razy będzie potrzebna (bez kosztów części), naprawę samochodu bezpośrednio na drodze , a jeśli naprawa jest niemożliwa to holowanie pojazdu do miejsca zamieszkania i wybranego mechanika bez limitu kilometrów (nawet z Sopotu do Krakowa), naprawę każdego rodzaju awarii.

Co ważne firma nie zastrzega limitu wieku na samochód, a to oznacza, że cena pakietu jest taka sama niezależna od rocznika auta.

Ceny?Reklama

Posiadacze drugiego pakietu - Starter Assistance Comfort, poza wymienionymi wyżej elementami, będą mogli liczyć na pomoc w całej Europie. W wachlarzu dodatkowych usług Startera dla nich, znajdą się m.in.:

- samochód zastępczy (do 7 dni), hotel (do 3 dni) lub kontynuacja podróży,
- pokrycie kosztów odbioru samochodu z warsztatu lub wynajęcia kierowcy, który dostarczy naprawione auto we wskazane miejsce,
- pomoc w przypadku aktów wandalizmu, np. przebicia kół, wybicia szyby.

Ceny - podstawowy Starter Assistance Classic kosztuje 99 złotych rocznie; bogatszy Starter Assistance Comfort to 199 zł/rok.

Inne

Niemiecki automobilklub ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club), jest głównym udziałowcem polskiej firmy Starter. Od ponad 100 lat niesie pomoc na drodze i przeprowadza niezależne testy produktów motoryzacyjnych, wyrobił sobie pozycję instytucji zaufania publicznego. ADAC osiągnęło w ubiegłym roku imponujący wynik - ponad 3 mln udanych napraw na drodze. Ten kultowy już automobilklub ma dziś ponad 17 milionów członków.