Druga edycja VERVA Street Racing przyciągnęła do stolicy liczne gwiazdy motosportu i showbiznesu z Polski i zagranicy. Na trasie w okolicach placu Teatralnego pojawią się legendarne bolidy Formuły 1 zespołu Team Lotus, dragstery o mocy ponad tysiąca koni mechanicznych, luksusowe i ultraszybkie auta szosowe, samochody rajdowe prosto z Dakaru, motocykle wyczynowe i FMX oraz wiele innych sportowych maszyn. Wszystkie atrakcje czekają na widzów 18 czerwca już od godziny 13:00.

Reklama

Po raz pierwszy w Polsce publiczność będzie mogła zobaczyć samochód startujący w amerykańskich wyścigach NASCAR, które za oceanem są drugim pod względem popularności sportem. Na stołecznym torze wystąpią historyczne bolidy słynnego teamu Formuły 1 Team Lotus od lat 60. do 90-tych. Pokaz mocy zagwarantują kierowcy Rajdu Dakar i wyścigowych ciężarówek Renault. W wyścigu Formuły 3, w której Kuba Giermaziak na co dzień reprezentuje biało-czerwone barwy, polskie gwiazdy showbiznesu, w tym finaliści You Can Dance oraz X-factor przeprowadzą prawdziwe pit stopy bolidów, czyli ekspresową wymianę kół. Pojawi się również reprezentacja niemieckiej DTM, czyli najbardziej zaawansowanej serii wyścigowej samochodów turystycznych w Europie.

Inne

W wyścigu historycznych sportowych Porsche zobaczymy wokalistę zespołu Jamiroquai Jay Kay’a, czy najsłynniejszego Stiga prosto z Top Gear – Bena Collinsa. Zaprezentują się czołowi kierowcy Rajdu Dakar - jeżdżący samochodami Krzysztof Hołowczyc, Stéphane Peterhansel, motocykliści Marek Dąbrowski, Kuba Przygoński oraz wielcy zwycięzcy Rajdu Dakar Marc Coma, Cyril Despres, Helder Rodrigues i Ruben Faria.Oprócz weteranów pustyni do Warszawy przyjedzie Chris Pfeiffer, mistrz świata stuntu na motocyklu oraz Jörg Müller - utytułowany w serii wyścigowej WTTC i kierowca testowy F1. Spotkać będzie można również Cliva Chapmana, syn legendarnego Colina Chapmana, genialnego inżyniera i twórcy Lotusa, byłego kierowcę F1, który reprezentował w latach 60-tych team Lotusa i zasiądzie za sterami takiego wyścigowego bolidu.

W związku z organizacją drugiej edycji imprezy motoryzacyjnej VERVA Street Racing nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie pl. Piłsudskiego i pl. Teatralnego.

W wyznaczonych dniach zostaną całkowicie zamknięte poniższe strefy miejsc parkingowych:
• 9 czerwca od godz. 06:00 do 21 czerwca do godz. 09:00: wschodnia część
pl. Teatralnego oraz parking przy Hotelu Europejskim (od strony pl. Piłsudskiego)
• 12 czerwca – 21 czerwca: zachodnia część pl. Teatralnego
• 16 czerwca od godz. 06:00 do 20 czerwca do godz. 05:00: ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza oraz parking przed Dowództwem Garnizonu Warszawa (od strony pl. Piłsudskiego)Od dnia 16 czerwca od godz. 20:00 do dnia 20 czerwca do godz. 05:00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego poniższe ulice:
• ul. Senatorska (odcinek pomiędzy ul. Bielańską i ul. Miodową)
• ul. Wierzbowa
• pl. Piłsudskiego
• ul. Niecała (odcinek pomiędzy ul. Wierzbową i ul. Canaletta)
• ul. Fredry
• ul. Moliera
• ul. Focha
• ul. Trębacka (tylko od strony ul. Focha)
• ul. Ossolińskich
Ruch pieszy na terenie imprezy będzie swobodny i nieograniczony przez cały czas trwania prac przygotowawczych, tj. do dnia 17 czerwca do godz. 19:00. Utrudnienia w ruchu pieszym, wynikające z treningów na torze oraz nagromadzenia publiczności w dniu imprezy, nastąpią od dnia 17 czerwca od godz. 19:00 do dnia 19 czerwca do godz. 10:00. Z tego powodu organizator udostępnia do komunikacji pieszych 4 kładki nad ulicami: Wierzbową (2 sztuki) oraz Moliera (2 sztuki).

Wstęp na VERVA Street Racing jest wolny. Bilety obowiązują tylko na Pit Party, czyli wejście do parku maszyn przed rozpoczęciem wyścigów. To okazja na spotkanie „oko w oko” ze sportowymi samochodami, motocyklami, ciężarówkami serwisowymi, a także na zdobycie autografu od znanych kierowców. Ponadto nabywcy biletów na Pit Party mają gwarantowane miejsce na trybunach zlokalizowanych przy najatrakcyjniejszych odcinkach ulicznego toru.