Cykl pozwala widzom wejść w świat zaawansowanego przemysłu, wielkich fabryk, logistyki, oraz obejrzeć "od kuchni" jak powstają produkty, które niejednokrotnie osiągnęły status kultu pośród swoich fanów.

Od przygotowania miejsca pracy w magazynie, po światową renomę i pożądanie - widzowie mają okazję prześledzić cały proces produkcji, łącznie ze wszystkimi, niezliczonymi rzeczami które jemu towarzyszą.

Ducati doskonale wpisuje się w schemat programu. To kult i ikona motoryzacji, to coś więcej niż zwykła linia produkcyjna, to ludzie którzy stoją za każdym wyprodukowanym modelem, to ich prawdziwa pasja i wielopokoleniowe przywiązanie do marki.

Wszystko to powiązane jest technologią, wyrafinowanymi działami rozwoju, oraz wieloletnią tradycją. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć magazyny, linie produkcyjne, stanowiska diagnostyczne czy testy gotowych już motocykli, oraz będą mieli okazje "zwiedzić" muzeum marki.

Odcinek poświęcony fabryce Ducati będzie miał swoją premierę na National Geographic Chanel 14 czerwca 2011 o godzinie 21.00.