Audi planuje, że do 2012 roku, czyli po pierwszym pełnym roku, liczba wyprodukowanych egzemplarzy nowego modelu wyniesie około 100 000. W zakładzie w Martorell Q3 będzie produkowane na trzy zmiany.

Reklama
Inne

W związku z uruchomieniem produkcji Audi Q3 Seat utworzy łącznie 1500 nowych miejsc pracy, z których 700 już powstało. Rekrutacja nowych pracowników rozpoczęła się kilka tygodni temu i potrwa do września. W sumie około 1200 osób uczestniczyło w specjalnym 176-godzinnym programie szkoleń przygotowujących do pracy przy produkcji modelu Q3. Uruchomienie produkcji Q3 przez Seata pozwoli też stworzyć lub utrzymać kolejne 4000 miejsc pracy w całej branży motoryzacyjnej w Hiszpanii.

Audi liczy, że kompaktowy SUV będący debiutem marki w tym segmencie, stanie się przebojem na tle oferty innych producentów samochodów klasy premium. Wybór oferowanych silników obejmuje trzy czterocylindrowe jednostki, w tym jedną TDI i dwie TFSI. Silniki rozwijają moc od 140 KM do 211 KM.

Cenę wersji podstawowej Q3 ustalono na 29 900 euro. Sprzedaż samochodu w Europie rozpocznie się w czerwcu, a premierę rynkową zaplanowano na ostatni kwartał bieżącego roku.

Inne