Jak już pisaliśmy firma PolCam chwali się pierwszym, całkowicie polskim "Systemem Automatycznego Rozpoznawania Tablic Rejestracyjnych". Układ nazwano PolCam Mobile ANPR System.

Reklama

Dziś dowiedzieliśmy się o tym, że jedno takie urządzenie jest już w rękach drogówki… "Do służby policji został przekazany radiowóz nieoznakowany, który oprócz standardowego wideo rejestratora z dwoma kamerami ma właśnie zainstalowany system do rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Samochód będzie jeździł po drogach województwa mazowieckiego, jednakże ze względu na tajność projektu, nie możemy w tej chwili ujawnić marki oraz modelu pojazdu. Działania związane z systemem PolCam Mobile ANPR mają na celu ujawniać i wyłapywać kierowców poruszających się po drodze, którzy nie mają opłaconego OC i jeżdżą bez ważnego przeglądu technicznego." - powiedział dziennikowi.pl Grzegorz Kaczyński, dyrektor techniczny firmy PolCam.

Przypominamy jak działa to urządzenie, wynalazek oparty jest na technologii umożliwiającej rozpoznawanie tablic rejestracyjnych z tradycyjnej kolorowej kamery. Stworzony od podstaw silnik systemu umożliwia weryfikację tablic rejestracyjnych pojazdów w ruchu ze skutecznością nawet do 99 proc. Urządzenie jest obsługiwane za pośrednictwem ekranu dotykowego. Przedstawiciele firmy podkreślają łatwość integracji Systemu PolCam Mobile ANPR z serią wideorejestratorów marki PolCam (t.j. PolCam PC2006 oraz PolCam ECII).

Wszystko odbywa się bez ingerencji w konstrukcję istniejących produktów. Proces weryfikacji tablic rejestracyjnych realizowany jest automatycznie poprzez rejestrowanie obrazu wideo równolegle z pomiarem prędkości.