Oto na starcie imprezy Rage-Race 2011 pojawią się - bugatti veyron - najdroższy samochód świata oraz dwie ultimy GTR, z którymi szanse na torze ma jedynie… odrzutowiec.

Reklama
Inne

Jak informują organizatorzy marka Bugatti po raz pierwszy pojawi się na Rage-Race i to od razu w imponującym stylu. Liczby mówią same za siebie - moc silnika: 1001 koni mechanicznych, prędkość maksymalna to ponad 400 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe 2,5 sekundy, a cena to ponad milion euro (ok. 4 milionów zł). Takich samochodów wyprodukowano dotychczas niewiele ponad 400 sztuk.

Inne

Kolejna gratka to ultima GTR - na starcie Rage-Race 2011 pojawią się dwa takie auta (w tym jedno należące do Jerzego Dziewulskiego)...To dwudrzwiowe coupe swoim wyglądem przypomina rasową wyścigówkę - do jego prowadzenia potrzeba wielogodzinnych treningów na torze. Auto napędza 800-konny silnik. Samochód waży niecałe 1000 kilogramów. Nic więc dziwnego, że takie monstra jak Ferrari Enzo czy McLaren F1 mogą występować jedynie w roli znikającego punktu we wstecznym lusterku Ultimy.

Według ekspertów jedynym samochodem, który ma szanse konkurować z ultimą jest wspomniany wyżej bugatti veyron - Jerzy Dziewulski może się zawstydzić na mecie...

Inne

"Obecność takich samochodów jak bugatti veyron czy ultima GTR utwierdza nas w przekonaniu, że Rage-Race jest jedyną tego typu i niepowtarzalną imprezą motoryzacyjną organizowaną w Polsce. Cały czas staramy zaskakiwać fanów Rage-Race motoryzacyjnymi rarytasami i oprawą imprezy, ale tak naprawdę to często my jesteśmy zaskakiwani przez zgłaszających się uczestników. Z roku na rok poprzeczka jest coraz wyżej zawieszana, co nie ukrywam jest dla nas powodem do dumy" - mówi Robert Rasiński, przedstawiciel Depend SA, organizatora Rage-Race.