Badanie European Trusted Brands wyłoniło dwie najbardziej zaufane marki samochodów w Polsce. "Złote Godło Marki Godnej Zaufania" Polacy przyznali marce Volkswagen, "Kryształowe Godło" - marce Volvo. Najlepsze stacje benzynowe to Orlen oraz Statoil.

Reklama

W tym roku marka Volkswagen - zdobywca Złotego Godła zanotowała 14 proc. poparcie, co jest o 4 proc. lepszym wynikiem niż przed rokiem. Markę tę wybierały osoby młode, w wieku 30-39 lat. Zwycięzcą Volkswagen został również w Austrii, Belgii, Niemczech i Szwajcarii.

Kryształowe godło w kategorii samochód zdobyła marka Volvo. Jako jedyna marka w całym badaniu zdobyła maksymalną liczbę punktów za ocenę jakości. Została również doceniona przez konsumentów za wizerunek i zrozumienie potrzeb klienta.

Polacy najczęściej wskazywali markę Orlen jako najbardziej godną zaufania. Dystansując konkurencję zdobyła ona Złote Godło z wynikiem 39 proc. wskazań.

Konsumenci kojarzą markę Orlen z wysoką klasą, praktycznością i popularnością. Pomimo, iż Orlen jest marką z długimi tradycjami jest ona również postrzegana jako marka nowoczesna.

W kategorii Stacja benzynowa marka Orlen została również przez respondentów uznana za markę najbardziej przyjazną środowisku.

Zdobywcą Kryształowego Godła w kategorii Stacja benzynowa jest marka Statoil. Markę tę doceniono za jakość i zrozumienie potrzeb klienta. Jest ona postrzegana jako modna, przyjazna, dobrze znana.