Anna Mucha od niewdana pomyka ulicami za kierownicą najnowszego Mercedesa SLK 250 Edition 1. Auto kryje pod maską ponad 200-konny doładowany silnik benzynowy. Na pokładzie SLK 250 ma automatyczną skrzynię biegów 7G-tronic plus i zużywa 6,2 l na 100 kilometrów . Z postoju do 100 km/h rozpędza się w 6,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 243 km/h.

Reklama
Inne

Auto Muchy jest też w niezwykłej wersji wyposażeniowej zastrzeżonej dla pierwszych klientów kupujących to auto. Wariant wyposażeniowy Edition 1 (sam ten pakiet kosztuje ponad 43 tys. zł) obejmuje m.in. Magic Sky Control, zestaw stylistyczny AMG, dwukolorową tapicerkę skórzaną z przeszyciami w kontrastowym kolorze, Airscarf (nadmuch ciepłego powietrza na kark) czy system aktywnego podwozia Dynamic Handling.

Inne

Na czym polega niezwykła konstrukcja dachu SLK?Inne

Najnowszym gadżetem niemieckiego producenta jest właśnie Magic Sky Control, czyli szklany dach, który za jednym dotknięciem przycisku można przełączać z jasnego na przyciemniony i odwrotnie. Jasny jest prawie zupełnie przezroczysty i nawet przy niskich temperaturach powietrza daje poczucie jazdy z odkrytą głową; przyciemniony daje przyjemny cień i przy silnym promieniowaniu słonecznym zapobiega nagrzewaniu się wnętrza.

Nowiutki srebrzysty roadster i jego bajery najwidoczniej bardzo przypadły do gustu słynnej gwiazdy - co widać na zdjęciach :)

Inne

W salonie Mercedesa podobny model SLK kosztuje dużo po nad 200 tys. zł.