Renault Polska Sp. z o.o. powiadomiło Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre Renault Fluence/Megane III Generation mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Reklama
Inne

Francuski producent poinformował, że w niektórych sztukach Renault Fluence/Megane III Generation w trakcie ewentualnego zderzenia czołowego istnieje możliwość braku rezystancji jednego z elementów elektrycznych modułu sterującego poduszkami powietrznymi. Przepływ prądu może spowodować częściowe uszkodzenie tego elementu i w efekcie utratę funkcji modułu sterującego. W wyniku czego może nie zadziałać poduszka powietrzna kierowcy lub zadziałać poduszka pasażera, pomimo jej wyłączenia.

Inne

Na polskim rynku akcją przywoławczą objętych jest 1779 samochodów (lista VIN niżej). Renault informuje, że nie posiada informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków w tym zakresie.

>>>Zobacz listę numerów VIN

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez Renault Polska Sp. z o.o. listownie i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu dokonania kontroli i przeprogramowania modułu elektronicznego poduszek powietrznych.Także Fiat Auto Poland S.A. powiadomił UOKIK, że niektóre samochody marki Fiat Grande Punto, Fiat Grande Punto Evo, Fiat Grande Punto Van i Fiat Grande Punto Evo Van (wyprodukowane we Włoszech), mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Inne

Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach Fiat Grande Punto, Fiat Grando Punto Evo, Fiat Grande Punto Van i Fiat Grande Punto Evo Van możliwe jest niezgodne ułożenie wiązki ABS. Wiązka przewodów może być zgnieciona przez obejmę mocującą podstawę akumulatora i w konsekwencji, po jakimś czasie ulec uszkodzeniu, co potencjalnie stanowi ryzyko zwarcia. W sytuacjach ekstremalnych występuje ryzyko powstania pożaru.

Na polskim rynku akcją przywoławczą objętych jest 1535 samochodów (lista VIN niżej). Fiat ogłasza, że nie posiada żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków z uszczerbkiem dla zdrowia.

>>>Zobacz listę numerów VIN

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez Autoryzowanych Partnerów indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu dokonania kontroli i ewentualnego poprawnego ułożenia przewodów ABS.

Inne