Jak poinformował Jacek Pytel z katowickiej policji, po godzinie 3. rano na zjeździe z drogi nr 86 od Sosnowca na autostradę w kierunku Wrocławia przewróciła się ciężarówka przewożąca stalowe rury. Ciężarówka wpadła do rowu, a rury spadły na drogę i zablokowały zjazd w stronę Wrocławia - tak od strony Sosnowca, jak i Tychów.

Reklama

Po tym zdarzeniu ruch na dwupasmowym zjeździe został zablokowany, a skutki zamknięcia połączenia, którym codziennie przejeżdżają tysiące pojazdów, objęły większość okolicznych dróg. Zakorkowana w obu kierunkach została ul. Murckowska, a zwiększona liczba samochodów, których kierowcy próbują omijać to miejsce, utrudniła ruch w większej części miasta - m.in. z powodu zatorów czasowo ograniczany jest przejazd przez tunel pod katowickim rondem.

Śląscy policjanci apelują, by kierowcy jadący tranzytem przez aglomerację katowicką, omijali Katowice jadąc między Tychami a Siewierzem ekspresową "jedynką. Również tę trasę powinni wybierać kierowcy chcący przedostać się z autostrady A4 w stronę Częstochowy czy Bielska-Białej. Nie wiadomo, jak długo mogą potrwać utrudnienia.