Istniejąca od 1976 roku firma Biuro Rozwoju Krakowa, przekształcona w 1995r. na Biuro Rozwoju Krakowa S.A. realizująca m.in. duże projekty architektoniczne oraz plany i studia z zakresu planowania przestrzennego miast i gmin, będzie pierwszą firmą nie tylko w Krakowie, ale także w Małopolsce, która dysponować będzie samochodem charakteryzującym się zerową emisją dwutlenku węgla.

Reklama
Inne / Marek Wicher

"Architektura i planowanie przestrzenne, kreujące otoczenie wpływają na jakość życia ludzi. Przygotowujemy wiele projektów, których celem jest wdrażanie czystych technologii, również w komunikacji. Samochody z napędem elektrycznym to przyszłość i za kilka lat coraz bardziej będą wpisywać się w przestrzeń, w której żyjemy. Postanowiliśmy jako pierwsi w Krakowie zakupić taki pojazd, po to, aby nie tylko poprzez projektowanie ale również poprzez korzystanie z ekologicznych rozwiązań w tym wypadku samochodu, promować <zielony> styl życia. Mitsubishi i-MiEV jest przyjazny środowisku. Zatem idealnie wpisuje się w charakter działania naszej firmy. Mam nadzieję, że będzie nam dobrze służył w codziennej pracy" - powiedział Sebastian Chwedeczko, prezes zarządu BRK S.A

Inne / Marek Wicher

W siedzibie spółki przy ul. Kordylewskiego 11 w Krakowie, zamontowano specjalny terminal do ładowania akumulatorów Mitsubishi i-MiEV. Serwisem i obsługą samochodu zajmie się krakowski diler Mitsubishi - firma RM Filipowicz.

"Z Biurem Rozwoju Krakowa S.A. współpracujemy od kilkunastu lat. Miło nam, że jako pierwsza firma z naszego miasta zwróciła się do nas z prośbą o przygotowanie oferty na zakup Mitsubishi i-MiEV, zanim jeszcze ten pojazd znalazł się oficjalnie w sprzedaży. Dlatego cieszymy się, że teraz możemy przekazać kluczyki. Mamy nadzieję, że za przykładem Biura Rozwoju Krakowa S.A. inne firmy oraz instytucje z naszego miasta i regionu zainteresują się tym ciekawym i ekologicznym samochodem" - powiedział Marek Filipowicz, prezes Mitsubishi RM Filipowicz.

Inne / Marek Wicher

"Pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód elektryczny - Mitsubishi i-MIEV cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem. Do tej pory sprzedano 29 sztuk: 4 z nich trafiły do fińskiej firmy energetycznej Fortum, 2 do innego przedsiębiorstwa z tego sektora, 1 - do Biura Rozwoju Krakowa S.A., 2 do instytucji bankowej a pozostałe 20 do kolejnego przedsiębiorstwa z branży energetycznej." - powiedziała dziennikowi.pl Kinga Lisowska z Mitsubishi Polska.

Z 2 samochodów podarowanych miastom przez firmę Fortum korzysta Straż Miejska we Wrocławiu i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie. Obecnie Mitsubishi i-MiEV jest dostępny na 15 europejskich rynkach, a w Norwegii ten model zajmuje pierwsze miejsce w segmencie A (małe samochody miejskie).