Genewa, 1 marca godzina 14:30 - tam i wtedy właśnie Stephen T. Odell - prezes Ford of Europe - zaprezentuje światu przełomowy nowy model podczas Forda. Dzięki łączności wideo do zgromadzonych na prezentacji dołączy także Alan Mulally, prezes koncernu Ford Motor Company, który w tym czasie będzie wygłaszał przemówienie na największych europejskich targach nowych technologii CeBIT odbywających się w Hanowerze w Niemczech.

Reklama
Inne / Ford

"Obecnie Ford może poszczycić się najsilniejszą linią produktową w historii, natomiast naszą ambicją jest utrzymanie najświeższego portfolio modelowego na rynku motoryzacyjnym poprzez realizację agresywnego planu działania," - powiedział Odell. "W naszej europejskiej gamie znajdzie się przynajmniej 20 nowych modeli i ich pochodnych - od małych pojazdów po samochody użytkowe - a podczas Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentujemy kilka z nich. Tym samym, na stoisku Forda pojawi się zeroemisyjny pojazd elektryczny ford focus electric, nowy, wszechstronny ford ranger wildtrak i koncepcyjny ford vertrek - stanowiący przedsmak następnej generacji Forda Kuga - a także nasz najnowszy samochód rajdowy Ford fiesta RS WRC."

Inne / FordInne

To jednak nie koniec. Ford planuje również europejską prezentację modelu c-max energi - przedprodukcyjnej wersji hybrydy typu plug-in zaprezentowanej podczas północnoamerykańskiego międzynarodowego salonu samochodowego w Detroit - który pojawi się w Europie w 2013 roku. Nowy pojazd będzie produkowany w hiszpańskiej fabryce Forda w Walencji.

Inne