Volvo Selekt to nowy projekt, który swoim zasięgiem obejmie wszystkich autoryzowanych dilerów Volvo z całej Europy. Program skupia się na samochodach nie starszych niż 5 lat oraz z przebiegiem poniżej 150 tys. km.

"Marka premium jaką jest Volvo powinna zapewniać najwyższe standardy jakości również w segmencie samochodów używanych. Dzięki Volvo Selekt możemy osiągnąć ten cel. Nie ma znaczenia, od którego europejskiego dealera kupimy używany samochód Volvo Selekt. Wszędzie możemy liczyć na dokładnie takie same wysokie standardy jakości" - powiedział Mariusz Nycz, dyrektor marketingu i PR Volvo Auto Polska.

Jak zapewniają przedstawiciele szwedzkiej marki osoba, która zdecyduje się na zakup samochodu w ramach programu Volvo Selekt otrzymuje auto, nie starsze niż 5 lat, z przebiegiem poniżej 150 tys. km oraz pozbawione jakichkolwiek wad technicznych. 

W zależności od stanu pojazdu, autoryzowany diler Volvo przeprowadza kompleksową naprawę auta, natomiast przy wymianie części stosuje tylko nowe, oryginalne części zamienne Volvo. 

Oprócz samochodu po przeglądzie technicznym, kupujący otrzymuje również roczną gwarancję (bez ograniczeń w zakresie przebiegu). Gwarancja nie obejmuje jedynie części eksploatacyjnych (np. klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, olej). 

Oferta obejmuje także Volvo Assistance na wypadek awarii pojazdu. Co więcej klient ma prawo do wymiany samochodu w ciągu pierwszych 30 dni od daty zakupu, pod warunkiem nie przekroczenia w tym okresie 1500 km.

"Oferując gwarancję na używane samochody wyznaczamy unikalny standard, podobny jak w segmencie nowych samochodów" - podkreśla Mariusz Nycz.